Bank Zachodni WBK najlepszym bankiem w Polsce!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bzwbk.logo.04.400x100Bank Zachodni WBK otrzymał prestiżowy tytuł "Best Bank in Poland" w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence 2015. Przyznając tę jedną z najważniejszych nagród bankowych na świecie, kapituła doceniła wysoką efektywność i ponadprzeciętne zyski, a także innowacyjne rozwiązania bankowości internetowej i mobilnej Banku Zachodniego WBK.

– Polski sektor bankowy uznawany jest za jeden z najbardziej stabilnych i jednocześnie najnowocześniejszych na świecie. W tym kontekście wyróżnienie przez międzynarodowe środowisko specjalistów z Euromoney tytułem „Best Bank in Poland” jest dla mnie szczególnym powodem do radości. Zostaliśmy docenieni nie tylko za ponadprzeciętne wyniki finansowe plasujące się powyżej średniej dla sektora, ale także za rozwiązania jakie udostępniamy naszym klientom. Ten tytuł jest dla nas poważną motywacją do jeszcze cięższej pracy –  mówi Mateusz Morawiecki, prezes Banku Zachodniego WBK. Bardzo dziękuję całemu zespołowi Banku Zachodniego WBK. To wyróżnienie jest ich zasługą – dodaje.

W konkursie Euromoney Awards for Excellence oceniane są najlepsze osiągnięcia banków na świecie. Pod uwagę brane są nie tylko wyniki finansowe, ale także usługi świadczone przez dany bank klientom. W uzasadnieniu przyznania Bankowi Zachodniemu WBK tytułu „Najlepszy bank w Polsce” przedstawiciele Euromoney wskazali silną bazę kapitałową oraz stałą redukcję kosztów funkcjonowania, zwrot z kapitału w 2014 i pierwszym kwartale 2015 r. powyżej średniej dla sektora, ciągłą poprawę marży odsetkowej pomimo niskich stóp procentowych, wzrost szeroko zakrojonej akcji kredytowej (powyżej średniej dla sektora), wysoki poziom wykorzystania przez klientów rozwiązań bankowości internetowej oraz mobilnej, wskazując, że bank obecnie najskuteczniej wśród wszystkich swoich konkurentów przyciąga użytkowników bankowości internetowej i mobilnej, czyli najatrakcyjniejszej grupy klientów bankowości. Eksperci Euromoney podkreślili także, że o zwycięstwie Banku Zachodniego WBK przesądziły nie tylko dobre wyniki osiągane na bardzo konkurencyjnym rynku, ale przede wszystkim zdolność do pozyskiwania nowych klientów, innowacyjność i efektywność. Na uwagę zwrócono także, że Bank Zachodni WBK bardzo wyróżnia się na rynku w zakresie multikanałowej obsługi klientów.

Nagroda Euromoney dla Banku Zachodniego WBK to jeden z kilku sukcesów Grupy Santander podczas gali finałowej Euromoney Awards for Excellence, która odbyła się wczoraj w Londynie. Nagrody dla najlepszych banków w swoich krajach Grupa Santander otrzymała także dla: Santander Totta w Portugalii, Santander Río w Argentynie i Santander Puerto Rico.

Wyróżnienia Euromoney Awards for Excellence są uznawane za najważniejsze nagrody w branży bankowej na świecie. Od 1992 roku przyznaje je redakcja magazynu „Euromoney” za wybitne osiągnięcia w bankowości. Obejmują 20 kategorii produktów, w których oceniane są banki z blisko stu krajów. Nagrody otrzymują instytucje finansowe, które wyróżniają się innowacyjnością, stabilnością, są liderami w swojej działalności i charakteryzują się najwyższym tempem rozwoju.

„Euromoney”, magazyn wydawany od 1969 r., jest uznanym pismem opiniotwórczym dostarczającym informacje biznesowo-finansowe. „Euromoney” czytany jest przez najwyższą kadrę kierowniczą, regulatorów i urzędników w ponad 170 krajach. Pismo posiada największą liczbę prenumeratorów w Europie. Przyznawane corocznie przez „Euromoney” nagrody Awards for Excellence stanowią benchmark w branży bankowej. Laureaci nagród wybierani są przez redaktorów „Euromoney”, których ocena oparta jest na obiektywnych wskaźnikach, tj. rentowności, wzroście i efektywności a także wskaźnikach subiektywnych.

Biuro Prasowe
Bank Zachodni WBK