Bank Spółdzielczy w Limanowej nagradza młodych czytelników

Bank Spółdzielczy w Limanowej nagradza młodych czytelników
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
24 marca 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie czytelniczego konkursu plastycznego pod hasłem "Przygoda w Stumilowym Lesie". Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Powiatu limanowskiego, miał na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i kompetencji czytelniczych oraz kreatywności i twórczości plastycznej wśród dzieci. Młodzi czytelnicy, uczestnicy konkursu, mieli za zadanie wykonać jedną z określonych w regulaminie technik plastycznych autorską ilustrację książek A.A. Milne’a - "Kubuś Puchatek" lub "Chatka Puchatka".

Konkurs, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Limanowej we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Limanowej jako sponsora nagród rzeczowych, miał powiatowy zasięg. Z czterdziestu siedmiu placówek oświatowych nadesłano w sumie dziewięćdziesiąt sześć prac plastycznych – oryginalnie, ciekawie, pomysłowo i kolorowo zilustrowanych przygód mieszkańców Stumilowego Lasu.

Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Anna Rosiek – plastyk, nauczyciel Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, Halina Młynarczyk – kierownik Odziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej oraz Agata Jabłońska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej, z uwagi na ilość i bardzo wyrównany poziom nadesłanych prac, nie miała łatwego zadania. Na posiedzeniu w dniu 9 marca br., biorąc pod uwagę zgodność pracy z regulaminem, samodzielność wykonania i walory estetyczne, wyłoniła dziesięciu laureatów.

Uroczystość finałowa miała miejsce w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej, a nagrody zwycięzcom wręczył Pan Waldemar Żurek – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej.

LISTA LAUREATÓW:

I MIEJSCE:
PIOTR KROCZEK – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przyszowej

II MIEJSCE:
KLAUDIA POCIECHA – Szkoła Podstawowa w Kłodnem

III MIEJSCE:
ANNA KOWALCZYK – Szkoła Podstawowa w Łukowicy

WYRÓŻNIENIA:
JAKUB CZECH – Szkoła Podstawowa Kamionce Małej
JOWITA GANCARCZYK – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kamienicy
GABRIELA GOLONKA – Zespół Szkół w Pasierbcu
NATALIA GRZESIAK – Szkoła Podstawowa w Stroniu
MICHAŁ KROCZEK – Zespół Szkół Samorządowych Nr 3 w Limanowej
PATRYCJA SMOLEŃ – Zespół Szkół w Pisarzowej
JULIA WOJTAS – Zespół Szkół w Mordarce

Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za tak duże zainteresowanie konkursową propozycją oraz wykonanie i nadesłanie oryginalnych, różnorodnych i ciekawych prac, nauczycielom za trud i zaangażowanie w rozpropagowanie konkursu oraz zorganizowanie etapu szkolnego w swoich placówkach, a także Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej, który jako sponsor nagród rzeczowych, po raz kolejny wydatnie przyczynił się do docenienia plastycznych dokonań zdolnych młodych artystów.

BS w Limanowej