Bank Spółdzielczy w Limanowej: dlaczego warto oszczędzać w SKO?

Bank Spółdzielczy w Limanowej: dlaczego warto oszczędzać w SKO?
Fot. Bank Spółdzielczy w Limanowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Męcinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Limanowej, inaugurujące rozpoczęcie działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Wizyta w szkole była także okazją do przeprowadzenia zajęć z zakresu finansów i bankowości.
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Męcinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Limanowej, inaugurujące rozpoczęcie działalności #SKO #BankSpółdzielczywLimanowej

Jakie korzyści przynosi oszczędzanie, czy warto mieć konto bankowe, co to są płatności zbliżeniowe – to tylko niektóre zagadnienia, które zostały omówione podczas spotkania.

Lekcje, które przeprowadziła Sabina Załupska, kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, odbyły się w dwóch grupach. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od I do V, rozmawiali o tym co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełnią Banki we współczesnym świecie.

Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej − od 1877 roku związany z Ziemią Limanowską >>>

Natomiast uczniowie klas od VI do VIII dowiedzieli się, jak korzystać z produktów bankowych, czy i kiedy pożyczać, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów oraz do czego przydaje się konto bankowe.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadziła Anna Kądziołka – pracownik Banku ds. marketingu. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.
 
Mamy nadzieję, że spotkanie było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do podejmowania w przyszłości przez młodzież przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych.

Doradztwo zawodowe

Również uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowicy i Roztoce, tym razem w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Banku Spółdzielczego w Limanowej.

W świat przedsiębiorczości, ekonomii i zawodów związanych z  pracą w banku, uczniów klas ósmych, wprowadziła pani Sylwia Chlebek, Zastępca Dyrektora Oddziału w Łukowicy.

Stojąc przed wyborem szkoły średniej, a w dalszej perspektywie wykonywanego zawodu, młodzież z uwagą słuchała wykładu i przygotowanej prezentacji.  Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami Banku.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej