Bank Pekao upraszcza proces kredytowy dzięki otwartej bankowości

Bank Pekao upraszcza proces kredytowy dzięki otwartej bankowości
Fot. stock.adobe.com/pvl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od czerwca Pekao wykorzystuje usługę otwartej bankowości w procesach udzielania pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej. Jeszcze prostszy proces kredytowy i szybsza decyzja kredytowa - takie korzyści zyskują klienci Pekao dzięki możliwości udostępnienia historii rachunku z innego banku online w ramach otwartej bankowości.

Otwarta bankowość to nowy standard na rynku usług płatniczych wdrożony zgodnie z dyrektywą unijną PSD2. Dzięki otwartej bankowości klienci Pekao w  serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay zyskują pełny obraz swoich finansów. Mogą sprawdzać salda oraz historie swoich kont, w tym kart kredytowych, posiadanych w innych bankach oraz zlecać przelewy.

Możliwość wykorzystana do oceny zdolności kredytowej klienta historii rachunku z innego banku

Bank Pekao wychodzi naprzeciw potrzebom osób starających się o kredyt, wprowadzając możliwość wykorzystana do oceny zdolności kredytowej klienta historii rachunku z innego banku pobranej online w ramach otwartej bankowości. Aktualnie można pobrać do procesu kredytowego historię rachunku prowadzonego w jednym z następujących  banków: Santander, Millenium, Alior, BNP Paribas, ING, Credit Agricole. Kolejne banki będą dołączane sukcesywnie. Szybka ścieżka analizy zdolności kredytowej klienta to możliwość szybszej realizacji celu, na który klient chce pozyskać dodatkowe środki.

Czas oczekiwania na decyzję kredytową ograniczony do minimum

– Dzięki otwartej bankowości klienci zyskali wygodne narzędzie umożliwiające zarządzanie kontami z różnych banków w jednym serwisie. Wdrożenie tego rozwiązania oznacza także nowe możliwości, które wykorzystujemy w procesie kredytowym. Wystarczy, że klient doda dostęp do informacji o swoim rachunku w innym banku, a doradca będzie mógł przeanalizować potrzebne w procesie kredytowym dane bez zbędnego czekania na papierowe dokumenty – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Rozwiązanie Open banking skraca do minimum czas oczekiwania na decyzję kredytową i daje możliwość łatwego i szybkiego uzyskania pożyczki.

Otwarta bankowość i możliwość weryfikacji historii rachunku klienta z innego banku sprawia, że proces udzielania pożyczki gotówkowej, limitu w koncie i karty kredytowej jest jeszcze prostszy, wygodniejszy oraz szybszy. Pekao promuje w tym rozwiązaniu także proekologiczne podejście – proces online nie wymaga drukowania historii rachunku i dzięki temu możemy zaoszczędzić bardzo duże ilości papieru.

Czytaj także: W Banku Pekao firmę założysz zdalnie w aplikacji PeoPay >>>

Klienci Pekao mogą skorzystać z otwartej bankowości i dodać opcję dostępu do rachunków w innych bankach w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji mobilnej PeoPay.

Źródło: Bank Pekao SA