Bank Pekao ułatwia zarządzanie fakturami i domowymi rachunkami

Bank Pekao ułatwia zarządzanie fakturami i domowymi rachunkami
Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Banku Pekao mogą już korzystać z usługi Qlips, która pozwala wygodnie opłacać faktury i domowe rachunki w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay. Od teraz zlecenie przelewu do zapisanych odbiorców jest jeszcze prostsze.

#BartoszZborowski: Wdrożenie usługi #Qlips do zarządzania płatnościami w portalu i aplikacji mobilnej jeszcze bardziej uprości codzienne bankowanie naszym klientom #Pekao24 #PeoPay #PłatnościBezgotówkowe #ZBP @BankPekaoSA @KIR__pl

Usługa Qlips to wspólna inicjatywa banków oraz KIR i Związku Banków Polskich. Aby ułatwić klientom kontrolę płatności rachunków i faktur, Bank Pekao wprowadził ją do swojej bankowości elektronicznej – Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.

Co ułatwia Qlips?

Usługa pozwala na lepsze zarządzanie płatnościami. Aby przeglądać rachunki i faktury od swoich dostawców, wystarczy wyszukać ich nazwy na liście firm korzystających z usługi Qlips.

Następnie użytkownik może zdecydować o natychmiastowej realizacji płatności, akceptując rachunek lub samodzielnie ustawiając datę przelewu.

Czytaj także: Bank Pekao: zdalne otwieranie konta i inne cyfrowe udogodnienia dla mikroprzedsiębiorców

Jest też opcja opłacania rachunków nie wymagająca zaangażowania po stronie klientów banku.

Płatności za rachunki od wybranych przez użytkownika dostawców usług mogą być realizowane automatycznie – wystarczy uaktywnić taką funkcję i ustawić maksymalną kwotę płatności.

– Jesteśmy bankiem rozwijającym się dla naszych klientów. Do naszej bankowości internetowej i mobilnej regularnie wprowadzamy rozwiązania, które są maksymalnie funkcjonalne dla użytkowników.

Wdrożenie usługi Qlips do zarządzania płatnościami w portalu i aplikacji mobilnej jeszcze bardziej uprości codzienne bankowanie naszym klientom – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności z Banku Pekao S.A.

Czytaj także: Bank Pekao jako pierwszy umożliwił obsługę e-dowodu w oddziałach

Bez dodatkowych kodów i haseł

Qlips pozwala klientom banku – zarówno osobom indywidualnym jak i firmom – wygodnie opłacać faktury za usługi masowe, np. za telefon, wodę czy ubezpieczenie. Wśród dostawców usług korzystających z  Qlips jest m.in. Orange. Usługa działa w oparciu o system informatyczny utworzony i obsługiwany przez KIR.

-Qlips umożliwia opłacenie faktur i rachunków za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności wprowadzenia dodatkowych kodów czy haseł. W swojej bankowości elektronicznej klient znajdzie przygotowaną płatność za rachunek, którą wystarczy zaakceptować.

Zebranie rachunków w Qlips pozwala rozliczyć je w jednym miejscu, bez potrzeby logowania się do stron poszczególnych dostawców usług. To bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.

Czytaj także: Co trzeci użytkownik bankowości internetowej chce korzystać z e-podpisu

Źródło: Bank Pekao SA