Bank Pekao: pracownicy mogą zdalnie podpisywać dokumenty e-podpisem od Asseco Data Systems

Bank Pekao: pracownicy mogą zdalnie podpisywać dokumenty e-podpisem od Asseco Data Systems
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pracownicy Banku Pekao mogą zdalnie podpisywać dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym od Asseco Data Systems. Dzięki utworzeniu Biznesowego Punktu Potwierdzania Tożsamości proces wydawania e-podpisu odbywa się w banku, podał Pekao.
Z podpisu elektronicznego korzysta w swojej codziennej pracy ponad 1 tys. pracowników @BankPekaoSA #BankPekao #Pekao

Większość pracowników Banku Pekao pracuje od marca w trybie zdalnym. Aby zachować pełną ciągłość biznesową, potrzebne było narzędzie, które umożliwiłoby podpisywanie różnego rodzaju dokumentów bez konieczności przychodzenia do biura, czy też bezpośrednich spotkań z klientami. Jednym z rozwiązań, które pozwala na wiążące prawnie podpisywanie dokumentów na odległość, jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Wdrożenie tego narzędzia w strukturze Banku Pekao pozwoliło osobom zatrudnionym w różnych częściach kraju kontynuować pracę w sposób zdalny, podano.

Czytaj także: Bank Pekao z najszerszym pakietem możliwości zdalnego podpisywania dokumentów >>>

„Podpis elektroniczny w pierwszym etapie został udostępniony kadrze zarządzającej, która w związku z sytuacją spowodowaną pandemią i przejściem na pracę zdalną, pilnie potrzebowała narzędzia, które usprawniłoby akceptację dokumentów m.in. umów z klientami i dostawcami. Musieliśmy szybko dostosować się do pracy na odległość, a wdrożenie podpisu elektronicznego, znacznie to ułatwiło. Nasi pracownicy mogą zatwierdzać ważne bankowe dokumenty bez wychodzenia z domu” – powiedział dyrektor ds. programów transformacyjnych Banku Pekao Marcin Rojek, cytowany w komunikacie.

Biznesowy Punkt Potwierdzania Tożsamości

W banku został utworzony Biznesowy Punkt Potwierdzania Tożsamości. Dzięki temu uprawnione przez Bank osoby mogły spełnić prawny wymóg weryfikacji tożsamości osób, dla których wydawany był e-podpis, bez konieczności odbywania zewnętrznych spotkań.

Podpis elektroniczny Asseco jest dostępny również w formie aplikacji mobilnej, co oznacza, że dokument można sygnować na każdym urządzeniu podłączonym do internetu – również smartfonie, czy tablecie. Jest to wygodne rozwiązane zwłaszcza w przypadku pracowników, którzy często podróżują, podkreślono.

Z podpisu elektronicznego korzysta w swojej codziennej pracy ponad 1 tys. pracowników Banku Pekao.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Asseco Data Systems powstała w styczniu 2016 r. z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco (ADH-Soft, Centrum Komputerowe ZETO, COMBIDATA Poland, Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz, Unizeto Technologies, Zakład Usług Informatycznych OTAGO. Firms produkuje i rozwija oprogramowanie (m.in. dla sektora leasingowego i samorządów), dostarcza infrastrukturę informatyczną, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się też w usługach bezpieczeństwa i zaufania oraz komunikacji masowej. Współpracuje zarówno z biznesem, jak i jednostkami administracji publicznej.

Źródło: ISBnews