Bank Ochrony Środowiska uzyskał status Banku Płatnika Członka Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska dołączył do instytucji wspierających rozliczenia finansowe transakcji zawieranych na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) w ramach Modelu Rozrachunku stosowanego przez Izbę Rozliczeniową Giełd Towarowych (IRGiT).

Przystąpienie przez Bank Ochrony Środowiska do Modelu Rozrachunku IRGiT, obsługującego transakcje zawierane na TGE, zapewnia nową jakość w obsłudze rozliczeń pieniężnych dla kontraktów giełdowych naszych Klientów – mówi Monika Welman, zarządzająca Departamentem Produktów Korporacyjnych BOŚ Banku. – To także istotny krok w rozwoju oferty rozliczeniowej Banku skierowanej do Klientów korporacyjnych – dodaje.

Status Banku Płatnika Członka Izby Bank Ochrony Środowiska otrzymał w grudniu 2015 r. – wtedy to została podpisana stosowna umowa z Izbą Rozliczeniową Giełd Towarowych. Za pośrednictwem Banku Płatnika każdy Członek Izby może regulować swoje zobowiązania lub otrzymywać należności z tytułu rozliczeń dokonywanych przez Izbę. BOŚ Bank jest obecnie jednym z 10 banków, które świadczą usługi w ramach obowiązującego systemu rozliczeń IRGiT.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.