Bank Ochrony Środowiska nawiązał współpracę z Operatorem Chmury Krajowej

Bank Ochrony Środowiska nawiązał współpracę z Operatorem Chmury Krajowej
Logo Banku Ochrony Środowiska Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) w ramach rozszerzania oferty bankowej opartej o nowe technologie skorzysta z kompetencji informatycznych Operatora Chmury Krajowej, podał bank.

@BOS__Bank w ramach rozszerzania oferty bankowej opartej o nowe technologie skorzysta z kompetencji informatycznych Operatora Chmury Krajowej #BOŚBank #ChmuraKrajowa

„Chcąc realizować nowo wytyczone cele, Bank Ochrony Środowiska będzie współdziałać z firmami zapewniającymi najwyższy standard w zakresie przechowywania danych oraz zachowania należytego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego też 9 grudnia 2019 r. podpisał on porozumienie o współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), spółką technologiczną spełniającą wszystkie wymagania nadzoru finansowego w zakresie oferowania i realizacji usług informatycznych” – czytamy w komunikacie.

Realizacja wspólnych projektów

Realizacja wspólnych projektów zapoczątkowana podpisaniem tego porozumienia znacząco przyczyni się do rozwoju otwartego na nowe technologie Banku Ochrony Środowiska, podano również.

Czytaj także: Operator Chmury Krajowej: Chmura to rozwiązanie biznesowe dedykowane szerokiemu spektrum odbiorców >>>

Prace nad digitalizacją i cyfryzacją linii biznesowych

W BOŚ Banku trwają intensywne prace nad digitalizacją i cyfryzacją linii biznesowych. W tym roku została udostępniona nowa bankowość elektroniczna oraz nastąpiła wymiana kart debetowych i kredytowych. W najbliższych miesiącach bank będzie mógł pochwalić się kolejnymi nowościami z obszaru usług elektronicznych, tj. aplikacją na urządzenia mobilne oraz usługami dostępnymi dla klientów w kanale elektronicznym. W obszarze back office natomiast trwa optymalizacja i robotyzacja procesów biznesowych, przypomniano.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Źródło: ISBnews