Bank i Klient: Razem możemy więcej, czyli jak to robią EDUAktywni

Bank i Klient: Razem możemy więcej, czyli jak to robią EDUAktywni
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
To znaczące wzmocnienie - tak Waldemar Zbytek, wiceprezes Zarządu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, podsumował pozyskanie do współpracy w ramach powołanej w WIB grupy roboczej EDUAktywni dr. Tomasza Rachwała, dyrektora Instytutu Geografii, kierownika Zakładu Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Inspirację i kanwę założeń programu edukacyjnego, zainicjowanego w Warszawskim Instytucie Bankowości jeszcze w czerwcu tego roku, była książka autorstwa ­Janusza Korczaka „Bankructwo małego Dżeka”. W roku 100-lecia niepodległości nabiera to symbolicznego znaczenia, bo właśnie Stary Doktor będzie patronem i personifikacją idei programu. Zakłada on kształtowanie postaw przedsiębiorczych nie tylko w wymiarze gospodarczym, lecz także społecznym. Adresatami projektu będą nie tylko dzieci i rodzice, ale również studenci, a nawet seniorzy – zgodnie z maksymą, że na naukę nigdy nie jest za późno. Okazję do zaprezentowania założeń merytorycznych i organizacyjnych projektu oraz jego myśli i idei przewodniej stanowić będzie najbliższe – XXVIII już – Forum Ekonomiczne, które tradycyjnie odbędzie się w Krynicy-Zdroju w dniach 4-6 września br.

W skład zespołu weszli – w kolejności alfabetycznej:

 • Barbara Arciszewska – emerytowany nauczyciel dyplomowany przedmiotów ekonomicznych i zawodowych, autorka programów nauczania, materiałów dydaktycznych oraz podręczników, pracownik m.in. Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
 • Dorota Dygulska – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 369 w Warszawie. Od 10 lat, w ramach zajęć przedsiębiorczości, realizuje programy: „Przedsiębiorczość”, „Ekonomia na co dzień”, „Bakcyl”.
 • Zygmunt Kawecki – dyplomowany nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w kilku warszawskich liceach, opiekun merytoryczny laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej. Twórca Poligonu Przedsiębiorczości.
 • Janina Mierzejewska-Majcherek – politolog i ekonomista, dyplomowany nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i przedmiotów ekonomicznych, doradca metodyczny i szkolny doradca zawodowy, autorka licznych podręczników oraz materiałów edukacyjnych
 • Marta Miłoń – nauczyciel szkolny i akademicki (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie).
 • Zbigniew Modrzewski – prezes zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
 • Tomasz Rachwał – dr, nauczyciel akademicki w Zakładzie Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej Instytutu Goegrafii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pełnomocnik rektora UP ds. przedsiębiorczości, autor podręczników do przedsiębiorczości.
 • Agnieszka Smejda – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 369 w Warszawie. We współpracy z Fundacją ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

 • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
 • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
 • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
 • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

 • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
 • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

 • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI