Bank i klient: Bankowcy z certyfikatem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2010.04.foto.41.a.200x38 już raz rozdano certyfikaty Związku Banków Polskich, zdobywane w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej. Zgodnie z tradycją, w tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli pracownicy banków, którym ZBP - po spełnieniu wcześniejszych wymogów - nadał stopnie zawodowe Samodzielnego Pracownika Bankowego lub Dyplomowanego Pracownika Bankowego.

Stanisław Brzeg-Wieluński
współpraca Wojciech Golicz
zdjęcia Wojciech Łączyński

Uroczystość odbyła się w Klubie Bankowca w Warszawie. Na jej wstępie Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, podziękował bankowcom za trud włożony w uzyskanie certyfikatu. Powiedział m.in.:,,dzisiaj najważniejszymi osobami podczas tej uroczystości są ci, którzy odbierają certyfikaty i chciałem Wam ich pogratulować. A także pogratulować bankom i osobom, które tworzą taką infrastrukturę i takie warunki, że nasi dzisiejsi absolwenci mogą podnosić swoje kwalifikacje. Przez 20 lat bardzo intensywnej transformacji sektora bankowego dokonało się wiele zmian. Odbyły się tysiące szkoleń i myślę, że wszyscy mamy prawo do dumy, bo mieliśmy konkretny wkład w budowę obecnego potencjału materialnego i intelektualnego na naszych ziemiach. Udało nam się też stworzyć bardzo sprawny sektor bankowy. (…) Nasz system bankowy jest zdrowy, kryzys światowych finansów nie spowodował w nim jakiś dramatycznych działań. Ale największym kapitałem, jakim dysponuje polska bankowość jest kapitał 176 tys. osób zatrudnionych w bankach. Najbardziej cieszy mnie fakt, że ten kapitał ciągle jest pielęgnowany i wzmacniany. Cały czas trzeba się uczyć – to najlepsza inwestycja, niech ten certyfikat będzie ważnym krokiem w karierze zawodowej”.

Podczas uroczystości Andrzej Wolski, dyrektor generalny ZBP, oraz Włodzimierz Grudziński, przewodniczący Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych, wręczyli 250 certyfikatów ZBP, potwierdzających przyznanie stopni zawodowych pracownikom banków. Stopień Samodzielnego Pracownika Bankowego otrzymało 55 osób, a Dylomowanego Pracownika Bankowego 195 osób.

 

WŁODZIMIERZ GRUDZIŃSKI

przewodniczący Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych

Pilnujemy – jako ZBP – aby wymagania, które są stawiane przed uczestnikami naszego kursu, rzeczywiście sprawdzały ich praktyczne umiejętności. A te wymagania się zmieniają, tak jak zmienia się cała bankowość. Stosujemy wzorce czerpane z życia w kraju i zagranicą. Jeśli chodzi o certyfikowanie pracowników bankowych, jesteśmy w czołówce europejskiej. Jestem przekonany, że nasi absolwenci zweryfikowali swoje umiejętności, utwierdzili samych siebie w przekonaniu, że potrafią się uczyć i że ktoś w ich macierzystych bankach to docenia. To na pewno daje pewność siebie i rodzi poczucie wartości.

 

ANDRZEJ WOLSKI

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI