BAKCYL: wolontariusze z 40 banków dzielili się wiedzą z uczniami 800 szkół w Polsce

BAKCYL: wolontariusze z 40 banków dzielili się wiedzą z uczniami 800 szkół w Polsce
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Czwarta edycja projektu BAKCYL dobiegła końca. W tegorocznej inicjatywie wzięli udział wolontariusze z blisko 40 banków, którzy dzielą się wiedzą z uczniami wybranych szkół w Polsce.

722 ekspertów bankowości - wolontariuszy z banków partnerskich projektu #BAKCYL przeprowadziło w sumie blisko 2000 lekcji dla ponad 45 tys. uczniów #BGŻ #BNPParibas #edukacja

W roku 2017 roku 722 ekspertów bankowości – wolontariuszy z banków partnerskich projektu BAKCYL przeprowadziło w sumie blisko 2000 lekcji dla ponad 45 tys. uczniów. Projekt objął swoimi różnorodnymi aktywnościami (konkursy, spotkania, lekcje) około 800 szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w całej Polsce.

W poczuciu społecznej odpowiedzialności, chcemy mieć realny wpływ na praktyczną wiedzę młodych ludzi w dziedzinie finansów. Lekcje prowadzone w szkołach przez bankowców, to dawka eksperckiej i praktycznej wiedzy, która nie tylko zaprocentuje w przyszłości, ale już teraz, gdy dzieciaki dzielą się nią w swoich domach – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas. – Informacje zwrotne ze szkół pokazują, że uczniowie szczególnie lubią zajęcia prowadzone przez nauczycieli – bankowców. Z kolei nasi pracownicy mają wielką frajdę wcielając się w tę nową dla nich rolę, a jednocześnie uczestniczą w wyjątkowej wspólnej inicjatywie sektora finansowego, na rzecz podnoszenia praktycznej wiedzy uczniów w tym obszarze – podkreśla Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Wolontariusze prowadzą lekcje dla uczniów gimnazjum

W ramach projektu edukacyjnego BAKCYL wolontariusze, na co dzień pracownicy banku, prowadzą dla uczniów gimnazjów lekcje z czterech tematów: „Twoje pieniądze”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie”, „Finanse na całe życie”. Cykl czterech lekcji stanowi kompendium wiedzy na temat finansów młodego człowieka, które przygotowuje go do dorosłego życia i świadomego obywatelstwa.

Wszyscy wolontariusze przeszli intensywne szkolenie warsztatowe Warszawskiego Instytutu Bankowości, przygotowujące do roli nauczyciela w projekcie BAKCYL.

Organizatorem projektu BAKCYL jest Związek Banków Polskich. Obecnie uczestniczy w nim 90 banków partnerskich, w tym 75 spółdzielczych. Bank BGŻ BNP Paribas zaangażowany jest w inicjatywę od 2013 roku.

Źródło: Informacja prasowa BGŻ BNP Paribas