Asseco wchodzi na rynek rosyjski. R-Style Softlab dołącza do Grupy Asseco

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

asseco.poland.250x64W dniu 1 lipca 2013 roku Asseco Poland nabyło większościowe udziały w spółce R-Style Softlab. Po kilku latach poświęconych analizie rynku rosyjskiego i byłych republik radzieckich Asseco Poland rozpoczęło swoją działalność w Rosji.

Asseco Poland nabyło 70% akcji w spółce R-Style Softlab. Udziały zostały kupione od Eransor Finance Limited – podmiotu zarejestrowanego w Nikozji na Cyprze. Całkowity koszt transakcji wynosi 28 milionów dolarów. Dodatkowo Asseco Poland nabyło opcję call na pozostałe 30% akcji. Opcja może być  zrealizowana pomiędzy 1 maja a 31 grudnia 2016 roku.

Ogromnie się cieszę, że R-Style Softlab dołącza do rodziny spółek z Grupy Asseco. Jestem przekonany, że dzięki tej akwizycji nie tylko zbudujemy naszą pozycję na rynku producentów oprogramowania w Rosji i krajach byłych republik radzieckich, ale również umocnimy się we wszystkich regionach, w których  Grupa jest obecna. Dlatego tak ważne dla nas jest zatrzymanie kluczowych pracowników oraz dalsza realizacja strategii  rozwoju R-Style Softlab. Rynek rosyjski ze swym wysokim wzrostem gospodarczym uważam za miejsce niezwykle perspektywiczne, z ogromnym potencjałem sprzyjającym rozwojowi Grupy. Wieloletnie doświadczenie zarówno Asseco Poland jak i R-Style Softlab w dziedzinie produkcji własnych rozwiązań stwarza nam liczne szanse biznesowe na tym rynku”  – powiedział Adam Góral – prezes zarządu Asseco Poland

Jestem przekonany, że współpraca z Asseco Poland umożliwi dalszą realizację bieżącej strategii R-Style Softlab nastawionej na wzmocnienie naszej wiodącej pozycji w Rosji oraz w regionie byłych republik radzieckich. Mamy nadzieję, że nasi klienci odczują pozytywne aspekty dołączenia do grupy Asseco jako pierwsi. Unikalne kompetencje, potencjał konsultingowy i technologiczny połączony z międzynarodową wiedzą i doświadczeniem umożliwią R-Style dynamiczny rozwój na rynku rosyjskim – mówi Andrey Galkovsky – CEO w R-Style Softlab.

R-Style Softlab jest rosyjskim producentem oprogramowania dla sektora bankowego i finansowego. Specjalizuje się w trzech obszarach: bankowość internetowa i systemy obsługi klienta, hurtownie danych i systemy business intelligence oraz core’owe systemy bankowe. Jest niekwestionowanym liderem na rynku, biorąc pod uwagę liczbę aktywnych klientów (ponad 400 firm prowadzących działalność w Rosji, Kazachstanie, Białorusi, Uzbekistanie i innych krajach byłych republik radzieckich). R-Style Softlab z siedzibą w Moskwie posiada oddziały również w Briańsku, Vologdzie, Almatach i Kijowie. Spółka zatrudnia ponad 800 specjalistów, a jakość jej usług jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2008. Przez 19 lat swojej działalności R-Style Softlab konsekwentnie zwiększa przychody ze sprzedaży, które za 2012 rok wyniosły 35 milionów dolarów.

Źródło: Asseco