Artykuły ze źródła: Vienna Life

Konrad Kluska, członek zarządu Vienna Life
Z rynku finansowego

Vienna Life z pierwszymi nowymi produktami po połączeniu ze spółkami Aegon i Compensa Życie

„Między Nami” i „Między Nami Gold” poza zakresem ochrony wyróżniają m.in. wyższe niż w innych grupach otwartych sumy ubezpieczenia i maksymalny wiek wstępu na poziomie odpowiednio 64 i 80 lat. To pierwsze z serii zaktualizowanych produktów, jakie zaprezentowała klientom połączona Vienna Life. – Jako najbardziej życiowy ubezpieczyciel na rynku, rozpoczęliśmy rozwój portfolio od najbardziej życiowej, tj. najbardziej kompleksowej i dopasowanej do potrzeb różnych grup klientów grupy otwartej – komentuje Konrad Kluska, członek zarządu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze - polskie złote
Rynek pracy

Płaca minimalna rośnie nieprzerwanie od niemal 20 lat. Niedługo będziemy zarabiać 8000 zł?

Płaca minimalna stała się w Polsce już jakiś czas temu przedmiotem dyskusji, głównie w środowisku politycznym, ale też wśród pracodawców i pracowników. Jej wzrost obserwujemy nieprzerwanie niemal od 20 lat, a wpływ ma nie tylko na zwiększenie zasobności portfeli najmniej zarabiających. Niesie ze sobą o wiele większe skutki i choć zapowiedziano jej wyraźne podniesienie, to do poziomów zachodnioeuropejskich i tak nam wciąż daleko.

CZYTAJ WIĘCEJ
Biznesmen i stos monet
Firma

Jak zadbać o własne finanse, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą?

Jednoosobowa działalność gospodarcza stanowi najpopularniejszą w Polsce formę prowadzenia działalności przez przedsiębiorców. Na koniec 2017 r., według danych REGON, liczba takich firm przekroczyła 3 miliony. Właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej zawsze odpowiada całym swoim majątkiem w sytuacji kryzysowej czy w przypadku dekoniunktury. Dlatego z biegiem czasu i rozwoju skali prowadzonej działalności gospodarczej warto rozważyć reorganizację.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wykresy gospodarcze
Gospodarka

Przebieg wojny handlowej i polityka banków centralnych zaskoczeniem na rynkach finansowych

Opisując pierwsze półrocze bieżącego roku, można zaryzykować twierdzenie, że był to jeden z ciekawszych okresów na rynkach finansowych od lat. Cofając się do prognoz tworzonych pod koniec ubiegłego roku, większość kasandrycznych wizji, jak dotąd, się nie sprawdziła. Jedyną sprawdzoną prognozą było utrzymanie słabej koniunktury w strefie euro, chociaż w części prognoz wskazywano na możliwe odbicie w drugim półroczu. To dopiero przed nami.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dziewczynka w bibliotece trzymająca skarbonkę
Finanse osobiste

Nauka o pieniądzach jak najwcześniej. Jak przekazać dzieciom wiedzę finansową?

Czy dzieci powinny mieć własne pieniądze? – to pytanie chyba nie budzi kontrowersji. Jednak, jeśli zapytamy czy powinny je samodzielnie wydawać w dowolny sposób – prostej odpowiedzi już nie uzyskamy. Dzieci o finansach będą wiedziały tyle ile przekażą im rodzice, bądź nauczyciele. Dorośli zaś do tego zadania powinni podchodzić w sposób odpowiedzialny, bo przecież nikt nie chce by jego dziecko przekonane było, że pieniądze biorą się z bankomatu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze na tle giełdowych wykresów
Gospodarka

Już ponad 120 spółek zadeklarowało lub uchwaliło dywidendę z zysku za 2018 rok

II kwartał, czyli okres już po publikacji rocznego sprawozdania to czas, w którym spółki, przy okazji wyników rocznych, deklarują wysokość wypłaty z zysku za ubiegły rok. Inwestycja w spółki wypłacające dywidendę w teorii stabilizuje wyniki portfela, gdyż łagodzi ona negatywne skutki zmienności giełdowej. W praktyce stopa dywidendy powinna być tylko jednym z czynników, który decyduje o inwestycji. Obecnie już ponad 120 spółek zadeklarowało lub uchwaliło dywidendę z zysku za 2018 rok. Jest to więc dobry moment na chwilę zastanowienia.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1