Artykuły ze źródła: VMware

Otwarta czerwona kłódka cyfrowa
Cyberbezpieczeństwo | Raporty

Jak cyberprzestępcy grają z nami w chowanego? Najpopularniejsze techniki i sposoby cyberataków

Cyberprzestępczość rozwija się równie szybko jak nowoczesne technologie. Gdy firmy instalują nowe zabezpieczenia, hakerzy nie próżnują i znajdują coraz to nowsze sposoby na skuteczne cyfrowe oszustwa i wymuszenia. Co więcej, coraz częściej wykorzystują metody służące do maskowania swoich działań – wynika z najnowszego raportu VMware Carbon Black “2020 Cybersecurity Outlook”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kobieta w słuchawkach przy komputerze
Rynek pracy

Aż ponad 75 proc. Polaków wybiera pracę ze względu na dostęp do technologii

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników, znacznie łatwiej osiągają cele biznesowe i przyciągają uzdolnionych fachowców. Trend ten dotyczy tak krajów zachodniej Europy, jak i polskich firm.

CZYTAJ WIĘCEJ
Człowiek korzystający z komputera
Cyberbezpieczeństwo

Tylko 10 proc. firm w Polsce ufa swoim pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Raport firmy VMware pokazuje, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorców jest przekonanych, że ich pracownicy są przygotowani na potencjalne ataki crackerskie. W Polsce ten odsetek wynosi jeszcze mniej, bo tylko 10 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna z symbolami m.in. chmury
Firma

Liczą się innowacje, czyli jak powinno wyglądać nowoczesne IT

Co wspólnego ma krzemienny nóż i silnik spalinowy ze smartfonem i sztuczną inteligencją? Wszystko to są innowacje. Każda z tych technologii w odpowiednim momencie naszej historii zmieniła (lub zmieni) sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Choć różne jest ich działanie i zaawansowanie mają jeden wspólny mianownik. Człowiek. Tylko od nas zależy czy dana innowacja posłuży dobru wspólnemu, czy tylko osobistym korzyściom; czy zacznie działać, czy pozostanie tylko bezużytecznym gadżetem.

CZYTAJ WIĘCEJ
Otwarte kłodki symbolizujące naruszenie cyberbezpieczeństwa
Firma

Firmowe cyberbezpieczeństwo osłabione przez brak kadr. Pomaga sztuczna inteligencja

73 proc. firmowych zespołów ds. cyberbezpieczeństwa boryka się z brakami kadrowymi. Ich szefowie, by sprostać wymaganiom biznesu, po pomoc zwracają się do sztucznej inteligencji. Według raportu Ponemon Institute algorytmy uczenia maszynowego i automatyzacja to obecnie najpopularniejszy sposób, by firmy mogły walczyć z hakerami jak równy z równym. Szczególnie, że cyberprzestępcy coraz odważniej sięgają po „inteligentne” formy ataków.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ludzie siędzący na podłodze
Rynek pracy

Pracownicy 55+ najszybciej rosnącą grupę zawodową. Jak stworzyć dla nich przyjazne miejsce pracy?

Od wielu lat pracodawcy próbują zrozumieć młode pokolenia. Działy HR nieustannie zastanawiają się jak przyciągnąć najmłodszych do pracy, jakie warunki im zaoferować, jak nimi zarządzać, by nie zniechęcić do firmy. Pora z tym jednak skończyć. Współczesny rynek pracy to nie tylko 20-, 30-latkowie. Na coraz większej ilości rynków prym wiodą perennialsi, czyli osoby 55+. Firmy muszą więc stworzyć kulturę pracy, która połączy te grupy, a nie je rozdzieli.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kobieta z klockami z nadrukami ludzi
Artykuły | Rynek pracy

Generacja Z dyktuje warunki pracodawcom i wybiera pracę zdalną

Wraz z wejściem na rynek pracy najmłodszego pokolenia praca zdalna stanie się obowiązującym zwyczajem. Już teraz blisko połowę (48 proc.) kadry menadżerskiej i specjalistycznej stanowią przedstawiciele Millenialsów i Generacji Z ze swoimi cyfrowymi i mobilnymi przyzwyczajeniami. Nimi właśnie młodzi pracownicy niejednokrotnie szafują swoich pracodawców. Analitycy przekonują, że do 2028 r. w większości globalnych firm, ponad 70 proc. zespołów będzie realizować swoje obowiązki zdalnie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna naciskający przycisk sztuczna inteligencja
Technologie i innowacje

Czy sztuczna inteligencja zajmie się naszymi pieniędzmi?

Nowe technologie niebawem będą miały nie lada wpływ na nasze codzienne życie. Europejscy konsumenci są coraz bardziej świadomi tego stanu rzeczy, ale ostrożnie wybierają obszary, gdzie dopuszczają ich użycie. Ponad 70 proc. konsumentów chętnie oddałoby sztucznej inteligencji pieczę nad zdrowiem swoich bliskich, ale już tylko 7 proc. powierzyłoby jej zarządzanie swoimi finansami, nawet jeśli miałoby to przynieść konkretne korzyści.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1