Artykuły ze źródła: Uniwersytet SWPS

Młodzi ludzie w pracy
Rynek pracy

Praca podczas studiów: jakie umiejętności są atrakcyjne dla przyszłych pracodawców?

Prawie 80% studentów podejmuje pierwsze zatrudnienie jeszcze w trakcie nauki, często w branży gastronomicznej. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez psychologów z SWPS Innowacje dla McDonald’s, już w pierwszej pracy studenci mogą zdobyć umiejętności, które są najbardziej pożądane przez pracodawców i zapewnią im lepszą pozycję na rynku pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Artykuły | Komentarze ekspertów

Czemu nie głosujemy? Wybory do PE a polityczna apatia Polaków

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, zaplanowane na 26 maja, są kolejnymi w prawie dwuletnim maratonie wyborczym. W listopadzie ubiegłego roku wybraliśmy samorządowców, jesienią zagłosujemy na posłów i senatorów, a wiosną 2020 r. na Prezydenta Rzeczypospolitej. Nadchodzący okres będzie więc (powinien być) czasem wzmożonej obywatelskiej aktywności. W tym kontekście zasadne staje się pytanie o to, czemu w Polsce jedni chodzą na wybory, a drudzy nie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rynek pracy

Co motywuje do pracy młode pokolenia?

Generacja X, millenialsi i pokolenie Z – przedstawiciele odmiennych kulturowo grup wiekowych na etapie kształtowania się osobowości zdobywali różne doświadczenia, przygotowywali się do pracy i wchodzili na jej rynek w odmiennych gospodarczo czasach. Urodzeni w kwiecie PRL-u, w czasach przełomu ustrojowego i we współczesnej globalnej wiosce mają odmienne aspiracje, preferencje i oczekiwania względem pracy i kariery. Co stymuluje generacje X, Y i Z do pracy? Poznanie motywacji każdej z grup ułatwi doskonalenie zarządzania talentami i organizacji pracy w firmach.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Toksyczny szef potrafi zniszczyć nawet najlepszą firmę

Brak zaangażowania w wykonywaną pracę to jeden z najpoważniejszych problemów z jakim mierzą się organizacje. A będzie jeszcze gorzej. Niedługo niemal każda firma nie dość, że będzie rywalizować o wykwalifikowanego pracownika, to będzie musiała zapewnić mu dobrą atmosferę pracy i podtrzymywać motywację do efektywnego działania. W takim środowisku najważniejszą rolę odgrywać będą managerowie i liderzy, ponieważ to ludzie pełni pasji i dobrej energii sprawiają, że podwładni chcą angażować się w rozwój firmy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Porozumienie osób niepełnosprawnych z rządem nie będzie systemowym rozwiązaniem prawdziwego problemu

Podniesienie renty socjalnej z 865,03 do 1029,80 zł, czyli spełnienie przez rząd jednego z postulatów Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, nie zakończy problemów protestujących. Powinniśmy domagać się kompleksowego rozwiązania w zakresie zabezpieczenia społecznego, aby w przyszłości nie być świadkami kolejnych dramatycznych manifestacji społecznych – podkreśla dr hab. Monika Lewandowicz – Machnikowska, prof. SWPS.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1