Firmy nie gotowe na e-faktury? Elektronicznych dokumentów obawia się połowa przedsiębiorców
Niemal połowa przedsiębiorstw z krajów Wspólnoty Europejskiej obawia się, że może nie sprostać nowym wymogom dotyczącym elektronicznej wymiany dokumentów.
Niemal połowa przedsiębiorstw z krajów Wspólnoty Europejskiej obawia się, że może nie sprostać nowym wymogom dotyczącym elektronicznej wymiany dokumentów.
Firmy szukają rąk do pracy, tymczasem ponad połowa mieszkańców obszarów pozamiejskich chciałaby pracować zdalnie – wynika z badania jakie przeprowadziła NEXERA wspólnie z agencją badawczą Gfk.
Wiele wskazuje na to, że wirtualne szkolnictwo w znacznym stopniu odmieni oblicze edukacji na wielu jej poziomach. Globalny rynek kształcenia online już teraz dynamicznie zyskuje na wartości – jak wynika z analizy Research and Markets z poziomu blisko 160 mld $ w 2017 roku wzrośnie on do niemal 287 mld $ w 2023 roku.
Aż 70% spośród 5000 pracowników umysłowych przyznało, że nie wahaliby się ani chwili przed wyjazdem z dużych miast i metropolii do mniejszych ośrodków miejskich lub na tereny wiejskie, gdyby tylko mieli możliwość kontynuowania swojej pracy w modelu zdalnym.
Ponad 40 proc. z nas skorzystało z niej podczas rozliczania podatku za zeszły rok, a ponad jedna czwarta nie wprowadziła żadnych zmian w zaproponowanym rozliczeniu. Z usługi skorzystali przede wszystkim lepiej wykształceni i zamożniejsi Polacy.
Smartfon, laptop czy czujniki z smart urządzeń – oddane w dłonie konsumentów, rejestrują niemal każdą aktywność ludzi i w ten sposób generują imponującą ilość danych. Paradoksalnie jednak ich rosnąca ilość wcale nie oznacza, że firmy mają więcej informacji. Czy wobec tego nasze babcie miały rację, powtarzając: co za dużo to niezdrowo? Najnowsze wyniki badania przeprowadzonego przez Duke University jasno pokazują, że biznes ma poważny problem zarówno z pomiarem efektywności analityki, jak i z integracją danych z różnych źródeł.
W połowie kwietnia w życie wchodzą nowe regulacje dotyczące stosowania faktur elektronicznych w relacjach z administracją publiczną. Za dwa lata obowiązek przesyłania automatycznych faktur obejmie kilkaset tysięcy firm. Tymczasem przedsiębiorcy o nowych regulacjach i e-fakturach, wiedzą niewiele.
Cyfrowa transformacja współczesnych miejsc pracy wchodzi w nową fazę. Jeszcze niedawno wiodącym trendem technologicznym w biznesie był tzw. BYOD, czyli „Bring Your Own Device”. Od niedawna firmowe środowiska pracy zmieniają także ulubione aplikacje pracowników.