Artykuły ze źródła: Grupa ANG

Katarzyna Dmowska, wiceprezeska w Grupie ANG
Nieruchomości

Jak ochronić się przed wzrostem rat kredytu hipotecznego?

Począwszy od października 2021 roku w Polsce obserwujemy szybki wzrost stóp procentowych. Już dziś kredytobiorcy odczuwają tego skutki, płacąc wyższą ratę kredytu hipotecznego. Niewykluczone, że także kolejne decyzje Rady Polityki Pieniężnej będą uciążliwe dla kredytobiorców. Jak dziś mogą się oni przed nimi zabezpieczyć? Co zrobić, by uniknąć kolejnego wzrostu raty kredytu hipotecznego? ‒ komentarz Katarzyny Dmowska, wiceprezeski w Grupie ANG.

CZYTAJ WIĘCEJ
Artur Nowak-Gocławski, Prezes Grupy ANG
Z rynku finansowego

Grupa ANG zanotowała rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów w II kw. 2021 r.

Łączna wartość kredytów hipotecznych i kredytów gotówkowych udzielonych w II kwartale br. przy wsparciu ekspertów kredytowych Grupy ANG wyniosła blisko 2 mld zł. Grupa ANG, w stosunku do pierwszego kwartału tego roku, zanotowała 26,5 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów hipotecznych i o 32,9 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów gotówkowych. Z wynikami za drugi kwartał firma zajmuje trzecie miejsce wśród pośredników finansowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
mężczyzna trzymający klucze i kartkę z napisem: kredyt hipoteczny
Nieruchomości

Kredyty hipoteczne: rekomendacja S ograniczyła okres kredytowania do 25 lat?

Do 30 czerwca br. banki, z wyłączeniem banków spółdzielczych oraz instytucje kredytowe, miały czas na wdrożenie wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego zawartych w Rekomendacji S. Z jakimi zmianami od 1 lipca muszą liczyć się osoby, które kredytem hipotecznym chcą sfinansować zakup nieruchomości? Na jaki maksymalnie czas można zaciągnąć zobowiązanie wobec banku? W jaki sposób wprowadzenie wytycznych KNF wpłynęło na zdolność kredytową?

CZYTAJ WIĘCEJ
Deklaracja Odpowiedzialnej Sprzedaży
Z rynku finansowego

Bank BNP Paribas, Grupa ANG i Santander Bank Polska podsumowują pierwszy rok od przystąpienia do Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży

W czerwcu 2021 roku minął rok od ogłoszenia Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży i przystąpienia do inicjatywy pierwszych sygnatariuszy: Banku BNP Paribas, Grupy ANG oraz Santander Bank Polska. Jakie działania podjęły firmy na rzecz upowszechniania najwyższych standardów etycznych
w relacjach ze swoimi klientami? I na ile poradziły sobie z niepokojem i wyzwaniami branży finansowej związanymi z pandemią?

CZYTAJ WIĘCEJ
Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności
Z rynku finansowego

BNP Paribas, Santander Bank Polska i Grupa ANG przyłączają się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności

W czwartek 20 maja obchodzony jest coroczny Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności (ang. Global Accessibility Awareness Day – GAAD). Jego cel to zwracanie uwagi na konieczność usuwania barier, które osobom z niepełnosprawnościami utrudniają dostęp do informacji. Bank BNP Paribas, Santander Bank Polska oraz Grupa ANG – pierwsi Sygnatariusze Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży, podkreślają jak istotna jest dostępność produktów i usług finansowych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1