Autor: Michal Tabaka

BANK 2020/06

Temat Numeru | Bezpieczeństwo Instytucji Finansowych | Oszczędzanie na bezpieczeństwie to skręt w ślepą uliczkę

Lockdown wywołany przez pandemię koronawirusa wysłał bardzo dużo ludzi do pracy, a dzieci do nauki w domu. Tym samym jeszcze nigdy wcześniej pytania o zabezpieczenie przed cyberatakami nie były tak aktualne. Kwestią otwartą pozostaje również to, czy cyberbezpieczeństwem lepiej zająć się samemu, czy efektywniej będzie to zlecić komuś z zewnątrz.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2020/04

Bankowość i Finanse | Technologie – Polski sektor bankowy właśnie zdaje najważniejszy egzamin z cyfryzacji

Zawirowania finansowo-gospodarcze wokół pandemii koronawirusa dla wielu sektorów bankowych mogą stać się swoistego rodzaju stress testem. I sprawdzianem, czy nie przespały swojego czasu i w odpowiednim momencie postawiły na cyfryzację oraz konsekwentnie swój plan realizowały. Wydaje się, że przynajmniej pod tym względem reszta Europy może na nas zerkać z zazdrością.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2020/03

Raport Specjalny. Horyzonty Bankowości 2020. Finanse: Konsolidacja tylko na receptę

Jeżeli zdecydujemy się ściągnąć polityczną otulinę, może okazać się po pierwsze, że konsolidacja sektora bankowego postępuje nie tylko nad Wisłą i po drugie, że w tym procesie nie zawsze trzeba dopatrywać się samych złych intencji. Chyba że sama konsolidacja przybiera wyłącznie narodowy kierunek, zmierzając tym samym do skupienia instytucji finansowych w rękach państwa.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1