Autor: Ewelina Staruch

BANK 2021/04

Raport Specjalny | Forum Technologii Bankowych – AMRON | Baza Danych Budynków – kompleksowe, wiarygodne źródło informacji

Centrum AMRON jest pomysłodawcą i realizatorem projektu Baza Danych Budynków, którego głównym celem jest zgromadzenie wiarygodnych i ujednoliconych informacji o budynkach oraz ich otoczeniu. Pozwala ona na uporządkowanie, zweryfikowanie i wystandaryzowanie informacji o nieruchomościach – obecnie rozproszonych, gromadzonych w wielu bazach i rejestrach należących do jednostek samorządu terytorialnego, agend rządowych oraz podmiotów komercyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Warszawa
Artykuły | Nieruchomości

Czy warto inwestować w kamienice w Warszawie?

Kamienice – niektóre odstraszają obskurnymi elewacjami z odpadającym tynkiem, inne zaś utrzymane są w znakomitym stanie i posiadają bogato zdobione fasady. Mieszkanie w zabytkowej i zadbanej kamienicy jest obecnie synonimem luksusu, za który trzeba słono zapłacić. Metr kwadratowy jest średnio droższy niż w nowym budownictwie. Nie jest zatem zaskoczeniem, że kamienice wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wielbicieli wiekowych budynków z klimatycznymi wnętrzami, ale także inwestorów. W niniejszym artykule przedstawiono charakterystykę warszawskich kamienic, wady i zalety mieszkania w nich oraz ceny kupna i najmu lokali ‒ pisze Ewelina Staruch z Centrum AMRON.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1