Autor: Enrique Diaz-Alvarez

Napis stopy procentowe na tle banknotów
Gospodarka

Złoty czeka na kolejną decyzję RPP ws. stóp procentowych

W tym tygodniu dla złotego istotne będzie środowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński wskazał, że koniec cyklu podwyżek stóp procentowych jest coraz bliżej, jednak przekraczający ponownie oczekiwania odczyt inflacji we wrześniu sprawia, że podwyżka w tym tygodniu jest wysoce prawdopodobna. Spodziewamy się typowej podwyżki o 25 pb.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Ebury
Gospodarka | Komentarze ekspertów

Ebury: koniec podwyżek stóp procentowych coraz bliżej

Rada Polityki Pieniężnej w środę podejmie decyzję ws. stóp procentowych. RPP zdaje się zbliżać do końca cyklu – spodziewamy się podwyżki o 25 pb., tj. wzrostu stopy referencyjnej do 6,75%. Złoty mógłby zyskać, jeśli RPP zdecydowałaby się na podwyżkę o 50 pb. lub uderzyła w jastrzębi ton w kontekście przyszłości, wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Ebury
Gospodarka | Komentarze ekspertów

Ebury: zbliżamy się do końca podwyżek stóp procentowych w Polsce

Podczas najbliższego, lipcowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej najprawdopodobniej ponownie podniesie stopy procentowe – już po raz dziesiąty z rzędu od października 2021 r. Skala ruchu powinna być podobna jak w ostatnich dwóch miesiącach, niepewność jest jednak duża. Podwyżka mniejsza niż 75 pb. najprawdopodobniej będzie mieć negatywny wpływ na złotego.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1