Autor: Bank Millennium

Komentarze ekspertów

Bieżący tydzień na rynkach finansowych, 15.12.2014

millenium.02.400x226Rozpoczynający się tydzień to, poza publikacją krajowych danych dotyczących między innymi inflacji CPI, czy produkcji przemysłowej, oczekiwanie na wynik posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Od retoryki Fed zależeć będzie końcówka roku zarówno na rynkach globalnych, jak i wśród aktywów emerging markets. Z każdym kolejnym dniem jednak płynność rynku powinna stopniowo maleć ze względu na wchodzenie w okres przedświąteczny.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Bieżący tydzień na rynkach finansowych 03.11.2014

millenium.02.400x226Rozpoczynający się tydzień to przede wszystkim oczekiwanie na wynik posiedzenia RPP, które według rynkowego scenariusza zakończy się obniżką stóp procentowych. W naszej ocenie skala obniżki będzie jednak mniejsza niż szacuje to choćby rynek FRA, stąd ewentualna 25 bps obniżka kosztu pieniądza może pozytywnie wpłynąć na złotego, a także doprowadzić do korekcyjnej przeceny SPW.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Komentarz tygodniowy Banku Millennium SA, 15.09.2014 r.

millenium.02.400x226Bieżący tydzień na rynkach finansowych

Rozpoczynający się tydzień jest niezwykle bogaty w publikacje istotnych danych makroekonomicznych. Na oczekiwania, co do skali wysoce prawdopodobnego łagodzenia polityki pieniężnej przez RPP na posiedzeniu w październiku, wpływać będą przede wszystkim dane z krajowej gospodarki, w tym dzisiejszy odczyt inflacji CPI oraz czwartkowa publikacja produkcji przemysłowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Prosto z Rynku – Pogłębienie spadku inflacji

millenium.02.400x226Inflacja mierzona wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych spadła w sierpniu -0,3% r/r z -0,2% r/r w lipcu, co było wynikiem zgodnym z oczekiwaniami. Jak można było przypuszczać spadkowi inflacji sprzyja taniejąca żywność, której ceny obniżyły się w sierpniu o 1,4% m/m. Spadek cen żywności, szczególnie owoców i warzyw, ma częściowo charakter sezonowy, jednak został on pogłębiony przez skutkami sankcji nałożonych na eksport żywności do Rosji.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Bank Millennium SA, 08.09.2014

millennium.bank.01.400x92Początek nowego tygodnia na krajowym rynku walutowym rozpoczyna się spokojnie. Notowania złotego względem euro oscylują wokół poziomu 4,18 i o ile na rynek nie napłyną negatywne informacje, na przykład z Ukrainy, to kurs EUR/PLN ma szansę zniżkować w okolice miesięcznego minimum. Wycenie walut Europy Środkowo-Wschodniej pomaga podpisane w piątek zawieszenie broni, które przynajmniej w teorii oznacza przerwanie ostrzału.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Bieżący tydzień na rynkach finansowych 14.07.2014

millenium.02.400x226Kalendarium nowego tygodnia zawiera wiele, mogących wpłynąć na wycenę polskich aktywów, publikacji krajowych danych makro, spośród których najistotniejszy będzie jutrzejszy odczyt inflacji CPI. Dziś natomiast uwaga inwestorów skupiać się będzie na publikacji rachunku obrotów bieżących oraz danych o produkcji przemysłowej ze strefy euro. Nie oczekujemy, aby początek nowego tygodnia miał przynieść podwyższoną zmienność na krajowym rynku walutowym, czy obligacji skarbowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1