Autor: Andrzej Zduńczyk

BANK 2020/09

NBS | Bankowość i Finanse | BIK SA | Monitoring lokalny vs. monitoring globalny – o tym, dlaczego warto spojrzeć z innej perspektywy

Nie tylko NASA – z pomocą najnowszej technologii – monitoruje kilkadziesiąt tysięcy typów obiektów w kosmosie, wychwytując zachowania ryzykowne i niosące zagrożenie dla naszej planety. Automatyzacja, monitorowanie wybranych „obiektów”, przewidywanie ryzykownych zdarzeń w obszarze licznych powiązań transakcyjnych klientów – co prawda na Ziemi, a nie w galaktykach Wszechświata – stanowi dziś także domenę nowoczesnej bankowości.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2017/06

50 Największych Banków w Polsce 2017: „Pakiet: Wpisz i Odzyskaj” narzędzie wspierające banki w odzyskiwaniu należności od przedsiębiorców

Szacuje się, że aktualnie w Polsce jest około 2 mln aktywnie działających mikroprzedsiębiorców1. Prawie co piąty z nich posiada czynne firmowe zobowiązanie kredytowe w bazie BIK, a 5,1% z nich spłaca to zobowiązanie z opóźnieniem powyżej 90 dni. Ujawnienie informacji o długu w BIG InfoMonitor może przyczynić się do jego odzyskania. Od stycznia br. dostępna jest usługa, która w znaczący sposób upraszcza czynności związane z ujawnieniem tej informacji.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2017/05

Banki i klienci – BIK: Narzędzia wspierające banki w monetyzacji danych BIK

Filarem działalności Biura Informacji Kredytowej (BIK) jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej zarówno osób fizycznych, jak i firm. Banki, SKOK-i i instytucje pożyczkowe, współpracujące z BIK mogą pozyskiwać dane – czy to w postaci raportów, czy też innych produktów analitycznych BIK – na etapie akwizycji klienta, monitorowania portfela kredytowego czy ewentualnych działań windykacyjnych. Kluczowa dla wymiany danych jest „zasada wzajemności”, tzn. każdy jej uczestnik, by pobierać dane na swoje potrzeby, musi je także do BIK regularnie przekazywać oraz dbać o ich wysoką jakość.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1