Autor: Agnieszka Szopa-Maziukiewicz

BANK 2020/11

IT@BANK 2020 | Technologia blockchain – biznesowe zastosowania

W gospodarce opartej na cyfrowych technologiach, gdzie większość transakcji zawieranych jest online, blockchain zyskuje coraz większą popularność w branży finansowej. Jeszcze do niedawna pisano o blockchain jako o technologii przyszłości. Tymczasem sukcesywnie wdrażany jest w sektorze finansowym, ma duży potencjał, aby wnieść konkretną wartość biznesową w bankowości w obszarze efektywności procesów, bezpieczeństwie i wiarygodności.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/11

IT@BANK. Technologie – BIK SA: Platforma Cyber Fraud Detection – skuteczne narzędzie w walce z cyberprzestępczością

Platforma Cyber Fraud Detection (CFD), rozwiązanie Biura Informacji Kredytowej, wspiera wykrywanie przypadków próby nadużyć występujących w kanałach online. Platforma CFD dedykowana jest zarówno bankom, jak i innym instytucjom sektora finansowego, firmom pożyczkowym i faktoringowym. Unikalną cechą CFD jest możliwość współdzielenia negatywnych danych, które zostały oznaczone przez uczestników usługi BIK. Zalety usługi zostały dostrzeżone przez rynek usług bankowych i wyróżnione nagrodą w konkursie technologicznym „Gazety Bankowej” Hit Roku 2018 oraz w konkursie SecureTech Awards 2018.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2016/11

IT@BANK 2016: Jak łatwo i prosto korzystać z usług BIK

Biuro Informacji Kredytowej, wypełniając swoją misję integrowania informacji z całego sektora bankowego, stanowi największy zbiór danych o zobowiązaniach kredytowych w Polsce. BIK to również podmiot wykonujący różnego rodzaju usługi i produkty analityczne oraz technologiczne dla klientów. Założenia polityki współpracy z bankami mają na celu stałe rozszerzanie i modyfikowanie oferty BIK zgodnie z potrzebami klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1