Autor: VSoft SA

BANK 2024/06

Raport Specjalny | LOW-CODE/NO-CODE – VSoft | Technologiczny akcelerator transformacji cyfrowej w bankowości

Transformacja cyfrowa jest obecnie jednym z najważniejszych priorytetów dla banków na całym świecie. Rosnące wymagania klientów, dynamiczny rozwój technologii oraz potrzeba efektywności operacyjnej zmuszają instytucje finansowe do ciągłych innowacji. W tym kontekście technologie niskokodowe (low-code) stają się kluczowym elementem strategii rozwoju, przynosząc liczne korzyści w realizacji coraz to nowych zadań. Sytuacja na rynku pracy dodatkowo wzmacnia znaczenie tych technologii, otwierając drzwi do nowej ery w bankowości.
Rozmawiamy o tym z Michałem Jurkowskim, wiceprezesem zarządu VSoft SA.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jakub Rabong, Architekt rozwiązań biznesowych VSoft.
Komentarze ekspertów

Wpływ zmiany stawki WIBOR na WIRON w ujęciu IT

Każda zmiana wpływająca m.in na procesy kredytowe, musi zostać poprzedzona analizą i oceną wpływu modyfikacji na istniejące rozwiązania systemowe. Należy także oszacować wpływ na toczące się inicjatywy/projekty, które dotyczą dodania nowego wskaźnika lub zamiany wskaźnika WIBOR na WIRON. Miejsc, w których wykorzystujemy wskaźnik WIBOR jest wiele i dotyczą wielu segmentów klientów, etapów w procesie i kanałów dystrybucji. Mają one również wpływ na kształt szablonów dokumentów oraz np. na przeliczenia reguł wykorzystywanych w procesach automatycznego monitorowania transakcji. Analiza wpływu zmiany jest więc wieloobszarowa i dotyka wielu miejsc w procesach.

CZYTAJ WIĘCEJ
rating transakcji, pracownicy naradzajacy się przy stole
Artykuły | Firma | Komentarze ekspertów

Ocena ratingowa transakcji

Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa na rynku oraz realizacja jego celów biznesowych wymaga dostępu do środków finansowych. Bardzo często brak płynności finansowej może przyczynić się do opóźnień w spłacaniu zobowiązań i długów, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do upadłości przedsiębiorstwa, podkreśla Dariusz Kościelniak, architekt rozwiązań biznesowych VSoft SA.

CZYTAJ WIĘCEJ
rating
Artykuły | Firma

Ocena ratingowa przedsiębiorstw

Jednym w kluczowych działań wspierającym stabilizację i bezpieczeństwo funkcjonowania dużych korporacji, jak również małych i średnich przedsiębiorstw, jest ocena wiarygodności klientów / kontrahentów handlowych oraz weryfikacja ich zdolności do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań.
Co zatem powinno wchodzić w skład oceny ratingowej partnerów biznesowych oraz jak należy interpretować nadany rating? Na to i kilka powiązanych z tym zagadnieniem kwestii postaram się odpowiedzieć w tym artykule – do lektury zaprasza Dariusz Kościelniak, architekt rozwiązań biznesowych VSoft SA.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze i wykres gospodarczy
BANK 2020/11

IT@BANK 2020 | Kompleksowa ocena RYZYKA KREDYTOWEGO

Żyjemy w czasach, w których jedyną pewną rzeczą w biznesie jest zmiana. Funkcjonowanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym daje zarówno potencjał do dynamicznego rozwoju, jak również może przysparzać firmom problemów w ocenie aktualnej sytuacji. Kluczowe staje się zatem trafne zidentyfikowanie zagrożeń i szans, odpowiednia ocena zaistniałej sytuacji, ustalenie strategii działania oraz ciągły monitoring.

CZYTAJ WIĘCEJ
Napis: rating
Cyberbezpieczeństwo

Kompleksowa ocena ryzyka kredytowego

Żyjemy w czasach, w których jedyną pewną rzeczą w biznesie jest zmiana. Funkcjonowanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym daje zarówno potencjał do dynamicznego rozwoju, jak również może przysparzać firmom problemów w ocenie aktualnej sytuacji. Kluczowe staje się zatem trafne zidentyfikowanie zagrożeń i szans, odpowiednia ocena zaistniałej sytuacji, ustalenie strategii działania oraz ciągły monitoring ‒ podkreśla Dariusz Kościelniak, architekt rozwiązań biznesowych VSOFT SA, uczestnik IT@BANK.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2020/03

Raport Specjalny. Horyzonty Bankowości 2020. Finanse – VSoft SA: Zarządzanie procesami w banku – wspiera czy przeszkadza we wprowadzaniu zmian w organizacji nastawionej na cel

Jest wiele definicji zarządzania procesami w banku, jednak według firmy technologicznej, takiej jak nasza, aby prawidłowo zrozumieć jak zbudowana jest struktura procesów oraz jaka rola jest za nią odpowiedzialna, kluczowe jest odniesienie się do opisu zasad „panujących” w konkretnym banku. Z naszej perspektywy najlepiej, kiedy to zarządzanie skupia się na koncentracji kluczowych działań w organizacji właśnie przez pryzmat procesów.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1