Autor: Polski Fundusz Rozwoju

żółty segretator z napisem PPK i niebieski z napisem Pracownicy, pieczątka, dokumenty
Gospodarka | Rynek pracy | Z rynku finansowego

PFR przypomina pracodawcom o obowiązkach związanych z PPK

Trwa wysyłka wezwań do zawarcia umowy o zarządzanie PPK. W sumie około 86 tysięcy pracodawców otrzyma w najbliższym czasie pismo od Polskiego Funduszu Rozwoju, który realizuje wynikający z ustawy obowiązek sprawdzenia, czy wszystkie podmioty zobowiązane do utworzenia PPK wdrożyły program w swoich firmach. Co istotne, projektując przepisy o PPK, ustawodawca przewidział nie tylko mechanizm kontrolny, lecz także zapewnił funkcjonowanie instytucji wyznaczonej, która umożliwia dostęp do programu każdemu pracodawcy, czytamy w komunikacie prasowym PFR.

CZYTAJ WIĘCEJ
Od prawej: Bartłomiej Pawlak, Przemek Pięta.
ESG

Fundusz zarządzany przez PFR objął zielone obligacje R.Power o wartości 120 mln złotych

PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju, objął zielone obligacje firmy R.Power o wartości 120 mln zł. Jest to już druga w ciągu ostatniego miesiąca emisja obligacji, w ramach których spółka pozyskała łącznie 200 mln zł kapitału na rozwój polskiej części portfela projektów PV. Tym samym R.Power staje się jednym z liderów rynku energetyki odnawialnej w Polsce. Firma coraz dynamiczniej rozwija swoje projekty także na rynkach europejskich, poinformował PFR.

CZYTAJ WIĘCEJ
Artykuły | Raporty

Jak zdajemy egzamin z solidarności międzyludzkiej w czasie pandemii?

Obserwujemy pierwsze pozytywne efekty odmrażania gospodarki. Coraz więcej Polaków lepiej ocenia bieżącą sytuację. Chcemy myśleć, że najgorsze mamy za sobą. To czas pierwszych podsumowań, pytań między innymi o to, czy jako społeczeństwo sprostaliśmy wyzwaniu, jakim była pandemia COVID-19? Już dziś 63% Polaków uważa, że jako społeczeństwo zdaliśmy egzamin z solidarności międzyludzkiej w czasie dotychczasowej walki z epidemią. Przeciwnego zdania jest zaledwie 19,8%, a aż 17,1% Polaków nie potrafi tego jeszcze określić. Jakie działania podejmowaliśmy najczęściej by pomóc sobie nawzajem? ‒ czytamy w informacji przesłanej przez Polski Fundusz Rozwoju.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 2