Autor: Mennica Skarbowa

sztabki złota
Artykuły | Finanse osobiste

10 lat to najlepszy okres inwestycji w złoto, rekordy sprzedaży na całym świecie

Zainteresowanie złotem na światowych rynkach jest obecnie ogromne. W Niemczech w 2020 roku sprzedano go najwięcej w historii – 163 tony, czyli o ponad 20 ton więcej niż w rekordowym 2011 roku. Z kolei w USA popyt na złoto w 2020 roku okazał się trzykrotnie wyższy w porównaniu z 2019 rokiem i ukształtował się na poziomie 66,4 tony. Rekordy padły też w Turcji – tam sprzedano 121 ton, i w Kanadzie, gdzie sprzedano 7,6 tony ‒ podkreśla w komunikacie Mennica Skarbowa.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse osobiste | Z rynku finansowego

Skrytki depozytowe, Mennica Skarbowa uruchomiła nową usługę, wkrótce giełda złota online

Mennica Skarbowa uruchomiła nową usługę ‒ możliwość złożenia w depozycie wartościowych przedmiotów. Złoto, biżuterię, gotówkę, rodzinne precjoza, papiery wartościowe czy dzieła sztuki można przechowywać w jednym z największych skarbców w Polsce, umiejscowionym w podziemiach przedwojennego budynku Banku Rolnego w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse osobiste

Mennica Skarbowa notuje najlepsze wyniki w swojej historii i myśli o przejściu na główny parkiet GPW

Mennica Skarbowa, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, wygenerowała w trzecim kwartale 2020 roku najlepsze wyniki finansowe w swojej historii, czytamy w informacji prasowej spółki. Jednocześnie prezes Mennicy Skarbowej informuje o możliwości przejścia spółki na główny parkiet giełdy w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Gospodarka

Popyt na złote sztabki i monety 13 proc. w górę

W drugim kwartale tego roku globalny popyt na złoto wyniósł 953,4 t i rok do roku spadł o 10 proc., a w ujęciu półrocznym było to odpowiednio 2003,8 t i -14 proc. – podaje dziś Światowa Rada Złota (WGC). Analizując te dane eksperci zwracają jednak uwagę na wyjątkowo wysokie wyniki w porównywanym okresie roku ubiegłego, kiedy cena metalu i napięcia geopolityczne szczególne zachęcały inwestorów do lokowania kapitału w bezpieczne aktywa. Tym bardziej powinien zainteresować więc fakt, że nawet w zestawieniu z H1 2016 popyt na złoto w formie sztabek i monet inwestycyjnych znów wzrósł.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1