Autor: Mazars

Forvis Mazars „Financial reporting of European banks: benchmark study 2024”
Z rynku finansowego

Banki europejskie raportują stabilność i wyhamowanie ryzyka

Wyniki nowego badania Forvis Mazars „Financial reporting of European banks: benchmark study 2024” wskazują na większą stabilność w poziomie oczekiwanych strat kredytowych europejskich banków w porównaniu do lat ubiegłych. Pomimo niepewności, europejskie banki zauważają zmniejszenie ryzyka dla swoich portfeli. Niektóre banki, w porównaniu z bankami centralnymi, patrzą optymistycznie na wskaźniki wzrostu PKB, czytamy w informacji prasowej Firmy.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2021/10

Raport Specjalny | Audyt i doradztwo w instytucji finansowej | Mazars | Przyszłość usług doradczych w obszarze zrównoważonego rozwoju w bankowości

Jednym z najsilniejszych trendów w bankowości w ostatnim czasie jest skupienie się na tematyce zrównoważonego rozwoju, dotychczas traktowanego na naszym rodzimym rynku nieco po macoszemu. Banki dostrzegają postępujące zmiany światopoglądowe i kulturowe w społeczeństwie, coraz bardziej zwracając uwagę na kwestie bycia eko czy kwestie związane z tematyką różnorodności (diversity). Powyższe zmiany zdają się wykraczać poza chwilową modę, dlatego banki będą musiały podążać za światowymi trendami i odpowiednio zwiększyć wagę kwestii zrównoważonego rozwoju, aspektów środowiskowych i społecznych w swoich strategiach biznesowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
podatki, ekran dotykowy
Gospodarka | Raporty

Pandemia COVID-19 uszczelniła systemy podatkowe krajów Europy Środkowo-Wschodniej

Istnieją znaczne różnice w poziomach płac i kosztów pracy między poszczególnymi krajami regionu. Pandemia może mieć wpływ na rolę podatków bezpośrednich. Na większości rynków regionu władze podatkowe coraz częściej analizują transakcje wewnątrzgrupowe. Do 2020 wiele krajów regionu wprowadziło podatek od wyjścia – to najważniejsze wnioski z najnowszego Przewodnika Podatkowego Mazars dla Europy Środkowej i Wschodniej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Christine Lagarde
Gospodarka | Rynek pracy

Wskaźnik równowagi płci 2020: sytuacja w bankach centralnych poprawia się, ale powoli

Różnorodność płci w bankach centralnych, funduszach państwowych i europejskich publicznych funduszach emerytalnych nieznacznie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku, ale postępy są nieznaczne. W jednej piątej banków centralnych na wyższych stanowiskach nie ma kobiet, co nie zmieniło się w stosunku do ubiegłego roku. W zaledwie 14 bankach centralnych na całym świecie na czele stoi kobieta, w tym w Europejskim Banku Centralnym kierowanym przez Christine Lagarde – jego pierwszą kobietę-prezes.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1