Autor: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

tornado, susza na polu, słońce, chmury
Finanse osobiste

Jak działa ubezpieczenie od szkód pogodowych?

Liczba interwencji straży pożarnej po szkodach pogodowych stale rośnie – w ubiegłym roku było ich o niemal 10% więcej niż rok wcześniej. Po samych tylko wichurach strażacy wyjeżdżali z pomocą 76 tys. razy. Przed wiatrem, deszczem czy gradem trudno się uchronić, ale mając ubezpieczenie po szkodzie można starać się o odszkodowanie, przypominają eksperci Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

CZYTAJ WIĘCEJ
zima, samochód pokryty śniegim, złamane drzewo na dachuu
Finanse osobiste

Wichury, burze śnieżne, zalania ‒ jak ubiegać się o szybkie odszkodowanie z polisy?

W 2021 roku zniszczenia spowodowane złą pogoda były rekordowe – podają przedstawiciele branży ubezpieczeniowej. Także ten rok nie zapowiada się lepiej: nad Polską z prędkością 130 km/h przechodzi cyklon Gerhild, który przyniósł… burze z piorunami w środku zimy. W tym kontekście warto przypomnieć, jak zachować się po szkodzie i co zrobić, żeby jak najszybciej dostać odszkodowanie za zniszczenia, podkreślają eksperci Compensy.

CZYTAJ WIĘCEJ
kurtka zimowa dziecka, narty, czapka i walizka
Finanse osobiste

Ferie 2022: czy dziecko może dostać dwa odszkodowania po nieszczęśliwym wypadku?

W pięciu pierwszych województwach 17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Zdecydowana większość dzieci w Polsce korzysta z tzw. szkolnego NNW – ubezpieczenia, które umożliwia wypłatę odszkodowania po nieszczęśliwym wypadku. Świadczenie ze szkolnej polisy nie wyklucza drugiego odszkodowania za ten sam uraz, tyle że z innego ubezpieczenia, np. NNW w polisie turystycznej, przypomina Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1