Autor: Bancovo

BANK 2021/06

XXVI Ranking Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2021 | Bancovo | Skutecznie łączymy klientów i banki w internecie

Ostatni rok to gwałtowne przyspieszenie sprzedaży usług w internecie, oczywiście ze względu na pandemię COVID-19, ale tak naprawdę była ona tylko katalizatorem zmian. Coraz więcej towarów i usług kupujemy online, jeszcze 10 lat temu mało kto z nas myślał o zakupie wakacji, butów czy nawet samochodu przez internet, a teraz staje się to częścią otaczającej nas rzeczywistości. Czy to oznacza, że w tak zwanym świecie offline nie sprzedaje się już tych towarów czy usług? Oczywiście, że nie, ale sprzedaż online stanowi szybko rosnącą część całości.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze leżące na telefonie
Finanse osobiste

Smartfon gruby od pieniędzy: finanse Polaków przenoszą się do świata wirtualnego, banki zamykają oddziały

W ciągu jednego roku banki w Polsce zamknęły ponad 500 oddziałów i placówek – pieniądze i ich obsługa stają się w coraz większym stopniu wirtualne. W naszym kraju już tylko 63% płatności realizowanych jest gotówkowo, a ten współczynnik systematycznie się zmniejsza. W rezultacie Polska jest na czwartym miejscu w Europie pod względem udziału płatności elektronicznych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Scoring
Finanse osobiste

PSD2: więcej Polaków będzie miało szansę na kredyt?

13 mln Polaków ma przypisaną indywidualną ocenę punktową zdolności kredytowych (tzw. scoring), u połowy z nich jest wysoka lub bardzo wysoka. Taka ocena pozwala na zaciąganie tańszych pożyczek, szczególnie przez internet, gdzie istnieją większe możliwości porównywania ofert. 14 września w życie weszła dyrektywa PSD2, która z jednej strony wzmocni ochronę finansów, a z drugiej zwiększy dostęp konsumentów do różnych ofert kredytowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Worek z pieniędzmi
Finanse osobiste

Wielkanoc coraz droższa, ale lepiej uważać z braniem pożyczki na ostatnią chwilę

Święta Wielkanocne są coraz droższe, w tym roku wydamy na nie już ponad 550 zł na osobę. Tradycyjnie przed świętami rośnie liczba zapytań pożyczkowych, trzeba jednak uważać na oferty na ostatnią chwilę – te wybierane bez zastanowienia i bez porównania mogą się okazać drogie. Nawet przy stosunkowo niskich pożyczanych kwotach, różnica w kosztach pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą, może wynosić nawet ponad 1000 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1