Artur Soboń został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Artur Soboń został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
Artur Soboń, Źródło: MAP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Artur Soboń został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Soboń poinformował o tym w piątek (8.10.) na Twitterze.

„Od 2018 roku w resortach gospodarczych rządu @pisorrg. pl: budownictwo i nieruchomości, fundusze europejskie, aktywa państwowe. Dziękuję za współpracę @SasinJacek i @MAGOVPL.

Od dzisiaj w @MRPIT_GOC_PL. Dziękuję za zaufanie panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz @MorawieckiM” – napisał Artur Soboń w piątek (8.10.) na swoim profilu na Twitterze.

Do wpisu dołączył zdjęcia aktów nominacji na stanowisko sekretarza stanu w resorcie rozwoju oraz na stanowisko Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw Rozwoju Lokalnego.

Oba akty mają datę 8 października.

Artur Soboń pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych od 5 grudnia 2019 r.

Od września 2020 r. był też Pełnomocnikiem Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.

7 lutego 2018 r. powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Od 2001 roku związany z Urzędem Miasta Świdnik, początkowo kierował Wydziałem Strategii i Rozwoju, następnie od 2006 roku na stanowisku Sekretarza Miasta.

W latach 2006-2010 radny powiatu i społeczny członek zarządu powiatu świdnickiego. W okresie 2010-2015 radny sejmiku województwa lubelskiego.

Od 2015 roku Poseł na Sejm R P. W ramach aktywności poselskich pełni funkcję Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Reindustrializacji Polski oraz Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Lotników Polskich. Członek komisji obrony narodowej i finansów publicznych.

Absolwent studiów magisterskich Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zakresu prawa Unii Europejskiej na UMCS oraz rachunkowości i finansów na KUL.

Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: PAP BIZNES, Twitter