Arkadiusz Miętkiewicz powołany na prezesa zarządu Ursusa

Arkadiusz Miętkiewicz powołany na prezesa zarządu Ursusa
By Ursus Bus Logo - Ursus Bus Logo, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63337334
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Ursusa w restrukturyzacji powołała Arkadiusza Miętkiewicza na stanowisko prezesa Ursusa w restrukturyzacji od dnia 10 lipca, po tym, jak Tomasz Zadroga złożył rezygnację z pełnionych funkcji w zarządzie ze skutkiem na dzień 9 lipca 2019 roku, podała spółka.

Rada nadzorcza Ursusa w restrukturyzacji powołała Arkadiusza Miętkiewicza na stanowisko prezesa @URSUS_SA

„Po dokonaniu wyżej wymienionych zmian, skład zarządu Ursusa od dnia 10 lipca 2018 r. przedstawia się następująco: prezes zarządu – pan Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes zarządu – pan Michał Nidzgorski” – czytamy w komunikacie.

„Pan Tomasz Zadroga będzie współpracował z grupą kapitałową Ursus w charakterze doradcy” – czytamy w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Arkadiusz Miętkiewicz studiował w latach 1988 – 1993 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Handlu Zagranicznego. Ma 25 lat doświadczenia w motoryzacji m.in. od lipca 2015 do marca 2019 dyrektor zarządzający i wiceprezes zarządu British Automotive Polska S.A. – Generalnego Importera marek Jaguar Land Rover w Polsce oraz AML Polska Sp. z o.o. – „Direct Dealera” marki Aston Martin w Polsce, od stycznia 2018 do marca 2019 – wiceprezes zarządu British Automotive Holding S.A., podano także.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews