Apple Pay zwiększa zasięg

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Visa Inc. poinformowała, że użytkownicy kart Visa wydanych przez francuskie banki Banque Populaire i Caisse d'Epargne (wchodzące w skład grupy BPCE) uzyskali dostęp do usługi Apple Pay, która zadebiutowała we Francji. Użytkownicy kompatybilnych urządzeń iPhone i Apple Watch otrzymują tym samym możliwość płacenia w sposób łatwy, bezpieczny i zapewniający ochronę wrażliwych danych. Płacić za pośrednictwem Apple Pay można we wszystkich przystosowanych do akceptacji płatności zbliżeniowych terminalach, z których miliony razy dziennie korzystają użytkownicy kart Visa w całej Francji.

Zwrot od plastiku ku rozwiązaniom cyfrowym to rezultat zapotrzebowania konsumentów na płatności zbliżeniowe, połączonego z ogromną popularnością smartfonów wyposażonych w funkcjonalność NFC. Jesteśmy przekonani, że dzięki wdrożeniu Apple Pay rozwiązania mobilne szybko staną się popularnym sposobem korzystania z kart Visa. Francuzi entuzjastycznie podchodzą do nowych metod płatności dostępnych za pomocą urządzeń, z których korzystają na co dzień. Jesteśmy dumni z tego, że możemy aktywnie włączyć się w ten proces przekształceń w dziedzinie handlu” –  powiedział Gérard Nébouy, regionalny dyrektor Visa we Francji.

Z usługi Apple Pay można korzystać wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności zbliżeniowe Visa. Już obecnie dotyczy to ponad 400 tys. detalistów we Francji, zaś do roku 2020 płatności zbliżeniowe Visa będą akceptowane we wszystkich punktach handlowo-usługowych w tym kraju.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności to podstawy Apple Pay. Dane karty Visa umieszczonej w portfelu elektronicznym Apple Wallet nie są przechowywane ani w urządzeniu, na którym działa usługa, ani na serwerach Apple. Zamiast tego Visa generuje unikatowy ciąg cyfr, czyli token – określany w Apple Wallet jako „numer rachunku urządzenia” – który zostaje przypisany do danego urządzenia i w nim umieszczony, dzięki czemu detalista nigdy nie ma dostępu do danych karty.

Płatności Visa na dowolne kwoty za pośrednictwem usługi Apple Pay przyjmowane są we wszystkich terminalach przystosowanych do akceptacji płatności zbliżeniowych, z wykorzystaniem czytnika Touch ID do weryfikacji tożsamości użytkownika karty. W szybkim tempie rośnie liczba francuskich detalistów przyjmujących płatności mobilne powyżej progu 20 euro, ustanowionego dla płatności zbliżeniowych. Visa odnotowuje też liczne aktualizacje oprogramowania dokonywane w sklepach i restauracjach w celu umożliwienia także płatności mobilnych o wyższej wartości. Visa spodziewa się, że do końca roku możliwość opłacania w sposób mobilny dowolnych kwot oferować będzie większość działających we Francji terminali z funkcją zbliżeniową.

Zakupy online z wykorzystaniem aplikacji akceptujących Apple Pay wymagają tylko dotknięcia palcem do ekranu czytnika Touch ID. Nie ma potrzeby wypełniania obszernych formularzy rachunku ani wielokrotnego wprowadzania danych dotyczących dostawy czy fakturowania.

Najważniejsze wskaźniki dotyczące płatności zbliżeniowych Visa we Francji (w sieci VisaNet):

  • 213 mln transakcji zbliżeniowych przetworzonych przez system Visa w 2015 r.;

  • ponad 25 mln zbliżeniowych kart Visa w obiegu, ponad 577 tys. terminali płatniczych przyjmujących płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych (maj 2016 r.);

  • 2,2 mld euro – wartość płatności z użyciem zbliżeniowych kart Visa w okresie 12 miesięcy do maja 2016 r. ( w tym tylko w maju 2016 r. 286 mln euro z użyciem wydanych we Francji zbliżeniowych kart Visa.).

Więcej informacji na temat Apple Pay: http://www.apple.com/apple-pay/.

Źródło: Visa Inc.