Aplikacja „7 dni GOSPODARKA PAP” – od piątku do pobrania bezpłatnie na tablety

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130524.7dnipap.150xPolska Agencja Prasowa przygotowała bezpłatną aplikację na tablety 7 dni GOSPODARKA PAP, która od piątku 24 maja będzie dostępna w  App Store oraz Google Play.

Aplikacja 7 dni GOSPODARKA PAP to przegląd informacji gospodarczych minionego tygodnia z Polski i ze świata,  które – zdaniem PAP – będą mieć istotny wpływ na gospodarkę, ale też na życie społeczne, polityczne i kulturalne. W każdym wydaniu zaplanowano rozbudowany dział aktualności (on-line), czyli najważniejsze wydarzenia dnia, a także zapowiedzi imprez i publikacji danych gospodarczych kolejnego tygodnia. Ponadto użytkownicy dostaną dostęp do najnowszych notowań akcji na GPW i kursów walut NBP.

We wszystkich zamieszczonych materiałach każda informacja oparta jest na źródłach i faktach, przez co artykuły są rzetelne, bezstronne i profesjonalne. Wiadomości przygotowuje zespół doświadczonych redaktorów i dziennikarzy w kraju, a także korespondenci pracujący na całym świecie, m.in. w Brukseli, Waszyngtonie, Berlinie, Moskwie czy Pekinie. Autorzy tekstów specjalizują się m.in. w makroekonomii, energetyce, finansach, bankowości, telekomunikacji, transporcie, budownictwie, nowych technologiach, prawie i ubezpieczeniach. Wybrane do aplikacji informacje – wzbogacone o zdjęcia i infografiki – pochodzą z zasobów PAP. Szybki i bezpośredni dostęp do prezentowanych treści zapewnia intuicyjna nawigacja, interaktywność oraz przejrzysta forma wizualna.

„Przygotowanie aplikacji 7 dni GOSPODARKA PAP rozszerza ofertę Polskiej Agencji Prasowej na nowe media i jest kolejnym krokiem w stronę tworzenia produktów multimedialnych. Segment tabletów należy do najdynamiczniej rozwijających się na rynku nowych technologii, a my będziemy na nim obecni zarówno w modelu reklamowym, jak też subskrypcyjnym” – zapewnia Jerzy Paciorkowski, prezes zarządu PAP.

Aplikacja 7 dni GOSPODARKA PAP, przygotowana we współpracy z Optizen Labs, oparta jest na narzędziach Adobe Digital Publishing Suite wykorzystywanych przez czołowych wydawców w Polsce i na świecie.

7 DNI GOSPODARKA PAP ukazuje się rano w każdy piątek, a kolejne wydania w okresie promocyjnym można pobierać bezpłatnie. Kampania promocyjna w wybranych mediach elektronicznych startuje w dniu premiery aplikacji i została zaplanowana przez Zespół Marketingu Produktowego i Marki PAP we współpracy z Centrum Rozwoju Biznesu PAP.

Więcej informacji na:  tablet.pap.pl