Anna Urbańska obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego polskiego biura Standard Chartered

Anna Urbańska obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego polskiego biura Standard Chartered
Anna Urbańska, Dyrektor Zarządzający (CEO) i Członek Zarządu Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. Źródło: Standard Chartered.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Anna Urbańska została powołana na stanowisko Dyrektora Zarządzającego (CEO) i Członka Zarządu Standard Chartered Global Business Services Sp. z o. o. To zlokalizowane w Warszawie globalne centrum usług biznesowych należy do Grupy Standard Chartered, banku międzynarodowego. Nowa CEO będzie jednocześnie kontynuować pracę na dotychczasowym stanowisku - Dyrektora Pionu Przeciwdziałania Przestępczości Finansowej w Polsce (Head of Conduct & Financial Crime Compliance Site Lead, Poland).

Anna Urbańska ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze bankowym, funduszy inwestycyjnych i konsultingowym. Do grona pracowników Standard Chartered dołączyła jesienią 2018 roku.

Jej zadaniem było zbudowanie od podstaw zespołu doświadczonych specjalistów odpowiedzialnych za przeciwdziałanie przestępczości finansowej, który tworzy dziś przeszło 350 ekspertów.

Zanim rozpoczęła pracę w Standard Chartered kierowała zespołem ds. przeciwdziałania przestępczości finansowej w PwC.

Pełniła też funkcję dyrektora operacyjnego w randze wiceprezesa zarządu w spółce działającej w sektorze technologii finansowych (fintech), zarządzanej przez amerykański fundusz private equity, a wcześniej zbudowała od podstaw i zarządzała centrum operacyjnym RBS (obecnie NatWest).

Pod jej przewodnictwem zostanie wprowadzony m.in. elastyczny system pracy, uwzględniający różne potrzeby pracowników w zakresie czasu i lokalizacji

Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w jednostkach operacyjnych takich instytucji finansowych, jak Cetelem, HSBC i GMAC.

Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Anna Urbańska zastępuje na stanowisku CEO Rowenę Everson, która odpowiadała za zarządzanie działalnością operacyjną i rozwój strategiczny spółki od momentu jej zarejestrowania w czerwcu 2018 roku.

Dotychczasowa dyrektor zarządzająca została powołana w strukturach banku na stanowisko Dyrektora ds. Kanałów Cyfrowych i Analizy Danych w regionie Europy i Ameryk, z siedzibą w Londynie.

Jednocześnie pozostaje ona w zarządzie polskiej spółki, aby wspierać jej dalszy rozwój.

‒ Wieloletni staż menedżerski w połączeniu z doświadczeniem zdobytym w globalnych instytucjach finansowych i dogłębną znajomością lokalnego rynku sprawiają, że Anna jest doskonale przygotowana, aby kierować dalszym rozwojem naszej działalności w Polsce.

W planach jest zarówno rozwój istniejących obszarów, jak i tworzenie nowych, związanych np. z nowoczesnymi technologiami i zrównoważonym finansowaniem.

Pod jej przewodnictwem zostanie też wprowadzony m.in. elastyczny system pracy, uwzględniający różne potrzeby pracowników w zakresie czasu i lokalizacji ‒ powiedział Matthew Norris, Globalny Dyrektor Zarządzający Globalnych Centrów Usług Biznesowych banku Standard Chartered.


Firma Standard Chartered Global Business Services Sp. z o. o. została zarejestrowana w czerwcu 2018 roku. Zatrudnia obecnie prawie 700 pracowników, którzy świadczą specjalistyczne usługi na rzecz innych spółek z Grupy Standard Chartered, działającej na 60 rynkach.

Do najważniejszych obszarów kompetencyjnych spółki należą: przeciwdziałanie przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem płynności, zarządzanie międzynarodowymi projektami z obszaru HR, rekrutacja pracowników Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz negocjowanie umów na instrumenty pochodne z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.

Źródło: Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o.