Alteams Group – nowy inwestor z Finlandii stworzy 300 miejsc pracy w Lęborku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.02.250x167Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta Lęborka oraz Agencja Rozwoju Pomorza  S.A., koordynator inicjatywy Invest in Pomerania, zapraszają na konferencję prasową, podczas której firma Alteams Group zaprezentuje planowaną inwestycję w Lęborku.

Alteams Group to światowy lider w dziedzinie produkcji aluminiowych komponentów dla sieci przemysłu telekomunikacyjnego. Firma jest jednym z największych w Europie producentów w zakresie odlewnictwa metali lekkich.

Inwestor zamierza produkować w Lęborku gotowe do montażu komponenty aluminiowe wykorzystywane do produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych oraz innych zaawansowanych urządzeń. Będzie to największy projekt inwestycyjny w sektorze produkcyjnym na Pomorzu w okresie ostatnich czterech lat. Koszt inwestycji wyniesie około 15 milionów euro. Powstanie 200-300 nowych miejsc pracy. Fabryka rozpocznie pracę w 2013 roku.

Na konferencji będzie obecny Asko Nevala – Prezes Zarządu Alteams Group, który zaprezentuje działalność firmy i jej plany związane z inwestycją w Lęborku. Do udziału w konferencji prasowej zostali zaproszeni również partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania: Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent  Miasta  Sopotu, Prezydent Miasta Słupska, Prezesi Stref Ekonomicznych – Pomorskiej i Słupskiej oraz Prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

Konferencja prasowa odbędzie się 22 marca br. (piątek) o godzinie 12.00 w Sali Herbowej w Urzędzie Marszałkowskim, ul. Okopowa 21/27 w Gdańsku.