Allianz wdraża kolejny moduł systemu Comarch

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

allianz.01.400x196Comarch wdrożył w Allianz moduł finansowo-księgowy systemu Comarch NonLife Insurance. Wraz z rozwojem biznesu Allianz potrzebował narzędzia, które przyśpieszyłoby wykonywanie rozliczeń z reasekuratorami i brokerami, czyli zautomatyzowało obsługę rosnącej liczby transakcji.

Moduł finansowo-księgowy stanowi integralną część rozwiązania Comarch NonLife Insurance. Pełni rolę księgi pomocniczej – zawiera ewidencję analityczną, a także uszczegółowienie i uzupełnienie zapisów kont księgi głównej, jak również odpowiedzialny jest za wsparcie księgowej obsługi zdarzeń ubezpieczeniowych, generowanie dowodów księgowych oraz prowadzenie rozrachunków ubezpieczeniowych z kontrahentami.

Proces przetwarzania danych potrzebnych do zamknięcia okresu sprawozdawczego został na tyle przyspieszony, że przeprowadzenie tych operacji zajmuje obecnie jedynie 2 dni robocze” – wyjaśnia Kamil Kwarciak, kierownik projektu Comarch. „Po kilku miesiącach pracy w nowym rozwiązaniu zauważamy, iż transfer danych księgowych z obszaru reasekuracji przebiega znacznie sprawniej niż dotychczas” – przyznaje Sylwia Kołowacik, główny księgowy Allianz.

Allianz to niemiecka grupa, świadcząca usługi finansowe w 70 krajach Europy i świata. Na polskim rynku działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych i na życie oraz emerytalnym i funduszy inwestycyjnych.

Źródło: PIU