Alior Bank: zwrot środków za zakupy zagraniczne i brak kosztów za przewalutowanie

Alior Bank: zwrot środków za zakupy zagraniczne i brak kosztów za przewalutowanie
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 27 czerwca dzięki nowej ofercie Alior Banku klienci będą mogli płacić kartą kredytową za granicą bez żadnych prowizji banku za przewalutowanie. Dodatkowo nadal będą mieli możliwość otrzymania zwrotu do 300 zł za płatności wykonywane w obcych walutach. Promocja przeznaczona jest zarówno dla obecnych jak i przyszłych posiadaczy karty kredytowej Mastercard TU i TAM.

Dzięki nowej ofercie @AliorBankSA klienci będą mogli płacić kartą kredytową za granicą bez żadnych prowizji banku za przewalutowanie #AliorBank

Przewalutowanie w banku po najlepszym kursie

W ramach promocji transakcje kartą kredytową Mastercard TU i TAM przeliczane będą po średnim kursie NBP bez dodatkowych kosztów i prowizji banku. Dotyczyć to będzie zarówno płatności bezgotówkowych czy internetowych, jak i wypłat z bankomatów. Operacje w euro, dolarach i funtach przeliczane będą na złotówki po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia, a pozostałe dostępne waluty przeliczane będą na dolary po kursie ustalonym przez organizację płatniczą Mastercard, a następnie w banku na złotówki po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji.

– Słuchając opinii naszych klientów zadbaliśmy o ich wygodę – brak kosztów banku za przewalutowania transakcji nie wymaga bowiem od użytkownika dokonywania żadnych działań, wszystko zadzieje się w pełni automatycznie – wyjaśnia Michał Sile, dyrektor ds. rozwoju produktów dla klienta indywidualnego w Alior Banku.

Czytaj także: Łatwiejsze płatności za granicą. Visa i Currencycloud łączą siły >>>

Ile można będzie zaoszczędzić w promocji?

Przykładowo, gdyby promocja działała już 11 czerwca br. i na rachunku karty kredytowej TU i TAM zostałaby rozliczona operacja bezgotówkowa w wysokości 100 EUR (według porannej tabeli kursów), to rachunek zostałby obciążony kwotą 426,40 PLN. Natomiast w analogicznej sytuacji, bez obowiązującej promocji, to rozliczona zostałaby kwota 458,84 PLN. Czyli na tym konkretnym przykładzie byłaby to oszczędność 32,44 PLN dla klienta.

Dodatkowe korzyści

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM już dziś oferuje szereg benefitów. Jej posiadacze dostają zwrot nawet do 300 zł rocznie przy płatnościach bezgotówkowych w walutach obcych. Ich dane w sieci są chronione dzięki bezpłatnej usłudze Ochrona Tożsamości. Mogą też płacić zbliżeniowo telefonem za pomocą Google PayTM  i Apple Pay.

– Płacenie kartą jest nie tylko wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze niż posługiwanie się gotówką, szczególnie w podróży. Coraz częściej karta płatnicza może też pełnić dodatkowe funkcje, na przykład być biletem komunikacji miejskiej, jak ma to miejsce w Londynie, Madrycie, czy Sankt Petersburgu. Dodatkowo, oprócz bardzo korzystnych warunków przewalutowania, karta Mastercard TU i TAM daje dostęp do zniżek i bezcennych atrakcji, jakie oferuje program lojalnościowy Priceless Specials, a także oferta Priceless Cities dla osób podróżujących po świecie – mówi Tomasz Owczarek, dyrektor sprzedaży w polskim oddziale Mastercard Europe.

Na dogodnych warunkach

Wydanie karty kredytowej Mastercard TU i TAM jest bezpłatne, a wykonując aktywnie transakcje bezgotówkowe i przelewy (na kwotę nie mniejszą niż 1500 zł w danym cyklu rozliczeniowym), klienci nie ponoszą opłaty miesięcznej za jej użytkowanie. Warto wspomnieć, iż w Alior Banku przelewy wykonywane

z rachunku karty kredytowej traktowane są jako transakcje bezgotówkowe, sama karta Alior Banku ma najdłuższy na rynku okres bezodsetkowy, wynoszący do 59 dni, a dzięki usłudze Raty w Karcie, każdą wydaną kwotę powyżej 100 zł można rozłożyć na wygodne raty.

Dla każdego podróżnika

– Karta kredytowa Mastercard TU i TAM zapewnia wygodę i komfort płatności, niezależnie gdzie i na jak długo wyjeżdżamy. Dzięki niej możemy otrzymać część wydanych środków (nawet do 300 zł) oraz nie martwić się kosztami przewalutowań naliczanymi przez banki. Posiadanie karty kredytowej to również dodatkowe zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych wydatków, które możemy ponieść będąc nie tylko za granicą – dodaje Michał Sile.

 

Źródło: Alior Bank