Alior Bank: wniosek o 500+ dostępny on-line także dla obywateli Ukrainy

Alior Bank: wniosek o 500+ dostępny on-line także dla obywateli Ukrainy
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ za pośrednictwem Alior Online mogą składać także obywatele Ukrainy, poinformował Alior Bank.

O świadczenie mogą wnioskować osoby, które legalnie przekroczyły polską granicę po 23 lutego br. i chcą pozostać w Polsce. By móc korzystać z możliwości, jakie daje bankowość elektroniczna Alior Banku, wystarczy jednorazowo potwierdzić tożsamość w jednym z jego oddziałów. Wnioski rozpatruje i przyznaje ZUS.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Obywatele Ukrainy, którzy po 23 lutego legalnie przekroczyli polską granicę w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce, mogą już za pomocą bankowości internetowej Alior Online zawnioskować o przyznanie świadczenia w ramach Programu Rodzina 500+. Przysługuje ono każdemu dziecku do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od wysokości dochodów rodziny. Program ma na celu finansowe wsparcie w opiece i wychowaniu dziecka. Nowy okres świadczeniowy będzie trwał od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

– Od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę, wdrażamy rozwiązania mające na celu wsparcie i pomoc obywatelom zaatakowanego kraju, którzy przybyli do Polski. Kolejnym z nich jest dostęp do naszej bankowości elektronicznej, która umożliwia chociażby zawnioskowanie o świadczenie 500+. Wystarczy jednorazowe potwierdzenie tożsamości w wybranym oddziale Alior Banku, by móc załatwiać kolejne sprawy przez internet – mówi Joanna Olszewska, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Jak wygodnie i szybko złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie świadczenia 500+ można złożyć przez internet – wystarczy zalogować się do serwisu Alior Online. Następnie należy sprawdzić, czy wśród danych osobowych wnioskodawcy podany jest aktualny adres e-mail. W zakładce „Usługi” należy wybrać opcję: „Wniosek Rodzina 500+”, wypełnić i odesłać elektroniczny formularz. Klient otrzyma urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany przez siebie adres e-mail.

Źródło: Alior Bank