Alior Bank rusza z ofertą kredytów w ramach programu Czyste Powietrze

Alior Bank rusza z ofertą kredytów w ramach programu Czyste Powietrze
Alior Bank - Oddział w Gdańsku (fot. Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank podpisał umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach programu "Czyste Powietrze" i wprowadził ofertę kredytów na wymianę starych pieców i ocieplenie domów. Finansowanie może wynieść do 100 tys. zł, z czego 37 tys. zł może być spłacone dotacją z wojewódzkiego funduszu, podał bank.

Kredyty w ramach programu „Czyste Powietrze” można przeznaczyć w szczególności na wymianę starych pieców, docieplenie budynków jednorodzinnych, modernizację instalacji C.O i C.W.O.  Za otrzymane pieniądze można także wymienić nieszczelne okna, drzwi zewnętrzne, a nawet bramy garażowe, zamontować kolektory słoneczne, mikroinstalację fotowoltaiczną lub wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Można również zamówić audyt energetyczny (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych) oraz dokumentację projektową i ekspertyzy, podano. 

Czytaj także: Czyste Powietrze: BOŚ uruchomił możliwość składania wniosków w programie >>>

„Partnerstwo z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wojewódzkimi funduszami wpisuje się w założenia strategii Alior Banku, która stawia na efektywne i przyjazne dla klientów oraz środowiska procesy i narzędzia. Zasady zrównoważonego rozwoju uwzględniliśmy w zaktualizowanej strategii 'Więcej niż bank’. Program 'Czyste Powietrze’ to nie tylko jeden z największych programów w Polsce promujących troskę o środowisko naturalne, w tym poprawę jakości powietrza, ale także kolejny krok w propagowaniu prokonsumenckich postaw, w które zaangażowany jest Alior Bank” – powiedział wiceprezes Alior Banku Dariusz Szwed, cytowany w komunikacie. 

Kto może skorzystać z kredytów i dotacji?

Z kredytów i dotacji mogą skorzystać właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Aby otrzymać dotację na poziomie podstawowym, a więc do 30 tys. zł, roczny dochód w ostatnim rozliczonym roku podatkowym nie może przekroczyć 100 tys. zł. Warunkiem skorzystania z podwyższonej dotacji, czyli do 37 tys. zł, jest przeciętny miesięczny dochód na jedną osobę w gospodarstwie wieloosobowym poniżej 1 564 zł, a jednoosobowym poniżej 2 189 zł, zaznaczono. 

„Ścieżka bankowa w programie 'Czyste Powietrze’ to dotrzymanie przez nas obietnicy poszerzenia kanałów dystrybucji programu, który dzięki Kredytowi Czyste Powietrze m.in. w Alior Bank staje się jeszcze bardziej dostępny dla Polaków. Liczymy na szybkie rozpoczęcie udzielania przez kolejne banki kredytów z dotacją na częściową spłatę kapitału kredytu, a także uruchomienie mechanizmu gwarancji BGK zabezpieczających udzielone kredyty” – powiedział wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 78,64 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews