Aleksandra Buczkowska z mBanku w Radzie Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności

Aleksandra Buczkowska z mBanku w Radzie Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności
Aleksandra Buczkowska Fot. PSP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK, dołączyła Aleksandra Buczkowska. Zastąpiła Piotra Puchalskiego jako reprezentantka mBanku. Rada Nadzorcza PSP składa się z przedstawicieli podmiotów, które są udziałowcami spółki - liczy 7 osób.

Aleksandra Buczkowska jest dyrektor zarządzającą ds. produktów i segmentów klienckich w Pionie Bankowości Detalicznej mBanku, z którym związana jest od 2010 roku. W mBanku tworzyła między innymi CRM operacyjny oraz rozwijała analityczny. Kierowała pracami rozwoju nowego biznesu m.in. mOKAZJI oraz platformy Real Time Marketingu. Wdrożyła metodykę Agile Analytics i kulturę testów A/B w komunikacji bezpośredniej. Posiada również doświadczenie zarządzania Contact Center, gdzie rozwijała hybrydowy model kontaktu, czyli taki, w którym optymalne doświadczenie klienta zapewniają połączone siły człowieka oraz technologii. W obecnej roli w mBanku skupia się na kreowaniu wartościowych usług dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

– BLIK stał się codziennością dla wielu polskich klientów, którzy wybierają go jako wygodną i uniwersalną metodę płatności. Standard ten jest unikalną propozycją, wyrazem nowoczesności całego sektora bankowego. Dlatego to dla mnie ogromny zaszczyt, że jako członek Rady Nadzorczej będę mogła kształtować przyszłość tego rozwiązania, a dzięki temu – polskiego rynku płatności i nowoczesnej gospodarki – mówi Aleksandra Buczkowska.

W składzie Rady Nadzorczej Aleksandra Buczkowska zastąpiła dotychczasowego przedstawiciela mBanku, Piotra Puchalskiego, który był jej członkiem od kwietnia 2015 roku, w tym przez trzy lata przewodniczącym, a obecnie znalazł się w zarządzie mLeasing. Wspierał zarząd PSP szczególnie w realizacji strategii budowy pozycji BLIKA w ecommerce oraz przy partnerstwie z Mastercard.

– Dziękujemy Piotrowi Puchalskiemu za wiele lat doskonałej współpracy i jego ogromne zaangażowanie oraz wsparcie dla rozwoju BLIKA. Cieszę się, że tak wysokiej klasy eksperta, jako przedstawicielka mBanku zastępuje Aleksandra Buczkowska osoba z niekwestionowaną wiedzą i osiągnięciami, szczególnie w zakresie budowania doświadczeń klienta – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. 

Rola rady nadzorczej w Polskim Standardzie Płatności

Rada nadzorcza jest bardzo ważnym organem w Polskim Standardzie Płatności. Znajdują się w niej przedstawiciele 6 banków – założycieli i udziałowców spółki oraz Mastecarda. To najlepsi na rynku specjaliści, praktycy, którzy bardzo blisko współpracują z zarządem nad rozwojem BLIKA.

– Można powiedzieć, że nie jest to typowa rada nadzorcza, która wyłącznie kontroluje prace spółki. To bardzo poważne wsparcie i bliska współpraca, dzięki której możemy działać szybko i sprawnie, korzystając z wiedzy i praktycznego doświadczenia ludzi od lat związanych z nowoczesną bankowością, technologią i rynkiem płatności – podsumowuje Dariusz Mazurkiewicz. 

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 95 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji płatniczych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao SA, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, Nest Banku, Banku Pocztowego, Banku Spółdzielczego w Brodnicy i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS i bankach spółdzielczych Grupy BPS.

Źródło: Polski Standard Płatności / PSP