Ale! Konto

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

polbank_180xOprocentowaniem 7 proc. dla salda do 1 000 zł Polbank zachęca młodzież do korzystania z własnego rachunku i oszczędzania już w gimnazjum. Ale! Konto przeznaczone jest dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Saldo powyżej tej kwoty jest nieoprocentowane.

Ale! Konto jest w pełni funkcjonalnym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym z dostępem przez internet, telefon i w oddziałach. Dostęp do rachunku ma także prawny opiekun dziecka, ale nie jest jego współposiadaczem. Na konto rodzice mogą wpłacać np. kieszonkowe, co stanowi wygodną alternatywę dla operowania gotówką. Własny rachunek uczy dziecko samodzielnego planowania wydatków i zwiększa bezpieczeństwo, bo dziecko, posiadając kartę do konta, nie musi nosić ze sobą pieniędzy.

Poza tym nastolatki bardzo chętnie korzystają z portali aukcyjnych czy sklepów internetowych, które umożliwiają płatność przez internet. Ale! Konto zapewnia bezpieczną realizację tego typu płatności. Do 30 września 2011 r. trwa promocja, w ramach której Ale! Konto jest darmowe. Później korzystanie z niego będzie bezpłatne, jeśli kartą dołączoną do konta wykonane zostaną przynajmniej 2 płatności w miesiącu. W innym wypadku opłata wyniesie 2 zł.

Karta płatnicza wydawana do Ale! Konta umożliwia bezprowizyjne wypłaty pieniędzy w 323 bankomatach Polbanku oraz ponad 2000 bankomatów Euronetu. Dla rodziców, którzy zdecydują się na Ale! Konto dla swoich dzieci i poszukują równie dobrej propozycji dla dorosłych, Polbank oferuje Mistrzowskie Konto Osobiste.

Jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na którym pieniądze powyżej 500 zł są oprocentowane na 3 proc., a dla, aktywnie korzystających z karty płatniczej klientów jego prowadzenie jest bezpłatne. Przelewy wewnętrzne i wpłaty we wpłatomatach są darmowe i realizowane on-line, więc kieszonkowe z Mistrzowskiego Konta Osobistego rodziców na Ale! Konto wpłynie błyskawicznie i bez prowizji.