Akcje Getin Noble Banku, po rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji, wykluczone z obrotu na GPW

Akcje Getin Noble Banku, po rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji, wykluczone z obrotu na GPW
Fot. PAP / Leszek Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zdecydował o zawieszaniu i wykluczeniu z obrotu akcji Getin Noble Banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął w piątek przymusową restrukturyzację banku.

„W związku z wystąpieniem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny z wnioskiem, o którym mowa w art. 148 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, Zarząd Giełdy […] postanawia zawiesić obrót akcjami spółki Getin Noble Bank oznaczonymi kodem 'PLGETBK00012′, oraz wykluczyć te akcje z obrotu giełdowego na głównym rynku GPW – z dniem 30 września 2022 r” – czytamy w uchwale zarządu.

Czytaj także: Getin Noble Bank: rozpoczęła się przymusowa restrukturyzacja; 20 mln zł kary dla Leszka Czarneckiego >>>

Zlecenia maklerskie na akcje Getin Noble Banku, przekazane na giełdę, a niezrealizowane do dnia 29 września 2022 r. (włącznie), tracą ważność, zaś  zlecenia maklerskie na akcje Getin Noble Banku od 30 września 2022 r., nie będą przyjmowane, wynika z uchwały.

Czytaj także: Restrukturyzacja Getin Noble Banku: 8 największych banków wesprze proces tylko finansowo >>>

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął w piątek przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku, którego działalność zostanie przeniesiona 3 października do wspólnego banku BFG i SOBK. Zarząd banku uległ rozwiązaniu, a kompetencje rady nadzorczej zostały zawieszone. Administratorem GNB został Paweł Małolepszy. Łączna kwota przeznaczona na ustabilizowanie sytuacji i pokrycie strat GNB banku to 10,34 mld zł.

Czytaj także: KNF o restrukturyzacji Getin Noble Banku: bezpieczeństwo depozytów i zachowana ciągłości obsługi klientów >>>

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 48,37 mld zł na koniec 2021 r

Źródło: ISBnews