Aion Bank przejmuje ETFmatic przed wejściem do Polski

Aion Bank przejmuje ETFmatic przed wejściem do Polski
Fot. Aion Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
24 lutego Aion Bank ogłosił przejęcie ETFmatic - podmiotu pracującego z najlepszymi na świecie funduszami ETF. Zarówno platforma ETFmatic, jak i cały zespół zarządzający, zostały połączone z Aion - transakcję zatwierdził Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA).

Łatwo dostępne inwestowanie w ETF to kluczowy obszar rozwoju Aion Banku w ramach jego europejskiej ekspansji, dlatego integracja z firmą oferującą inwestorom transparentne rozwiązania było naturalnym wyborem.

– Już od czasu startu w Belgii w marcu 2020 nasze partnerstwo z ETFmatic układa się doskonale. Jesteśmy pod wrażeniem ich zespołu oraz technologii, a także wyznajemy wspólne wartości i podejście do klienta, w którym najistotniejsze jest w pełni transparentne doświadczenie, bez jakichkolwiek ukrytych opłat i prowizji. Jesteśmy bankiem zaprojektowanym z myślą o tym, by pomagać naszym klientom zarabiać i oszczędzać więcej, a zarządzanie portfelem jest kluczowym produktem w chwili, gdy planujemy rozszerzyć działalność w Europie – powiedział Wojciech Sobieraj, CEO Aion Bank.

Innowacyjne podejście do bankowości

Aion Bank reprezentuje innowacyjne podejście do bankowości. Oferuje m.in. pakiet produktów bankowych, konta walutowe, transfery międzynarodowe, czy spersonalizowane doradztwo finansowe. Wszystko to w ramach modelu subskrypcyjnego i stałej, miesięcznej opłaty. Bank zaproponował także unikalną, w pełni cyfrową ankietę, która pozwala na określenie ryzyka inwestycyjnego klienta. Użytkownicy pakietu Premium mają możliwość definiowania swoich profili jako inwestorzy bezpośrednio za pomocą aplikacji Aion. Następnie bank rekomenduje portfel zbudowany przez specjalistów ETFmatic, który odpowiada profilowi ryzyka klienta – jest on automatycznie zarządzany i bilansowany.

Czytaj także: Aion, cyfrowy bank budowany przez Wojciecha Sobieraja, czy trafi do Polski?

– Aion Bank od początku istnienia stara się zmienić bankowość. Większość Polaków wie, że inwestowanie w fundusze ETF musi być skomplikowane, czasochłonne i kosztowne ​- dodaje Karol Sadaj, Country Head Poland Aion Bank.

Zintegrowaliśmy się z ETFmatic, by ​zapewnić klientom prosty start na ścieżce inwestycyjnej. ​Jestem przekonany, że Aion zmieni sposób myślenia Polaków o instytucjach finansowych.

Rozwinięcie dodatkowych produktów inwestycyjnych

Pozyskanie ETFmatic pozwoli Aion Bank na rozwinięcie dodatkowych produktów inwestycyjnych, skrojonych na miarę potrzeb klientów w poszczególnych krajach. ETFmatic natomiast pozostanie samodzielną marką na wszystkich rynkach, na których obecnie działa, a procesy inwestycyjne będą prowadzone bez jakichkolwiek zmian. Aion Bank planuje stopniowo poszerzać bazę klientów

ETFmatic i docelowo rozbudować siatkę rozwiązań partnerskich na terenie Europy.

– Kiedy po raz pierwszy związaliśmy się z Aion Bank, przyciągnęła mnie ich wizja, według której klientom należy dostarczać to, co najlepsze w bankowości i produktach finansowych, bez niepotrzebnych opłat i cross-sell, które obecnie dominują w naszej branży. Fundusze ETF zanotowały znaczny wzrost w czasie pandemii i przewiduję, że inwestorzy będą nadal przychylnie spoglądać na ETFy, biorąc pod uwagę, że poprawa kondycji na rynkach powinna nastąpić w ciągu trzech najbliższych kwartałów. Dołączamy do drużyny Aion z wielką radością i cieszymy się, że będziemy mogli pokazać potencjał ETF szerszej grupie europejskich inwestorów​ – podsumowuje Johan Hellman, CEO ETFmatic.

Czytaj także: Ruszył Aion. Nowy cyfrowy bank Wojciecha Sobieraja działa w modelu miesięcznej subskrybcji >>>

Ponad rozwiązania inwestycyjne takich gigantów jak BlackRock czy Vanguard, Aion Bank oferuje członkom swojej społeczności także progresywne portfele strategiczne, zorientowane na digitalizację, robotyzację, sztuczną inteligencję, ochronę zdrowia i odnawialne źródła energii. Unikalną cechą Aion Banku jest zarządzanie aktywami ETF w ramach Członkostwa Premium Aion Bank, bez konieczności ponoszenia typowych opłat manipulacyjnych. Jest to opcja obecnie oferowana klientom Premium Aion Bank w Belgii, ale będzie kluczową częścią oferty Aion dla rynku polskiego w kolejnych miesiącach 2021 roku.

Źródło: Aion