Aion Bank przechodzi w pełny model subskrypcyjny, koniec darmowych kont

Aion Bank przechodzi w pełny model subskrypcyjny, koniec darmowych kont
Źródło: Aion Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 3 lutego Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN. Korzystniejsze warunki będą dostępne dla obecnych i nowych klientów planów Light 1%, Smart 2% oraz All-Inclusive 2,5% w skali roku, bez limitów kwotowych. Bank przechodzi w pełny model subskrypcyjny, z ofertą trzech płatnych planów abonamentowych.

Aion Bank, pierwszy w pełni cyfrowy bank w Polsce, konsekwentnie rozwija swoje produkty antyinflacyjne, czyli wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe i platformę do globalnych inwestycji. Spośród szeregu oferowanych usług to właśnie te produkty są najpopularniejszymi, odpowiadającymi na aktualne wyzwania związane z utratą wartości pieniądza. W efekcie, Bank zdecydował się na podwyższenie oprocentowania kont oszczędnościowych w PLN, dla obecnych i nowych klientów, w planach:

  • Light 1,5%
  • Smart 2%
  • All-Inclusive 2,5%

Czytaj także: Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych do 2% >>>

Podwyższone oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN jest dostępne do 31 maja 2022 r., oferta depozytowa w EUR nie ulega zmianom i wynosi – w zależności od planu od 0,5% do 1% w skali roku.

Konta oszczędnościowe nie są jedynym narzędziem do walki z inflacją. Drugim najpopularniejszym rozwiązaniem ochrony wartości i pomnażania pieniędzy są Aion Globalne Inwestycje, które zyskują coraz większą popularność wśród Polaków.

Aion Bank przechodzi w pełną subskrypcję

Bank w ramach strategii na 2022 rok przechodzi w model pełnej subskrypcji i będzie skupiał się na rozwoju swojej oferty antyinflacyjnej. W efekcie, z dniem 3 kwietnia 2022 r. wprowadza opłatę subskrypcyjną za dostęp do planu Light dla obecnych klientów i od 3 lutego dla nowych klientów Banku, która będzie wynosić 19,99 PLN/miesięcznie. Dodatkowo, plan Light zostaje rozszerzony o nielimitowane, darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Aktywni klienci Banku, którzy posiadają na rachunku oszczędnościowym min. 5000 PLN będą zwolnieni z opłaty subskrypcyjnej w planie Light.

Aion Banku od początku swojej działalności oferuje produkty niedostępne w tradycyjnej bankowości, są to m.in. narzędzia do walki z rosnącą inflacją – konta oszczędnościowe i platforma do globalnych inwestycji. Decyzja o podniesieniu oprocentowania kont oszczędnościowych jest konsekwencją nowej strategii Banku, która będzie skupiać się na rozwoju produktów depozytowo-inwestycyjnych.

Źródło: Aion Bank