AIG: ubezpieczenia środowiskowe

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dokument.pieczatka.01.250x1Jak wynika z danych AIG, coraz więcej firm zabezpiecza się przed ryzykiem wywołania szkód w środowisku.

Przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń zabezpiecza ubezpieczenie środowiskowe, które gwarantuje kompleksowe pokrycie kosztów związanych z odpowiedzialnością prawną. Obszerny zakres ochrony poza zabezpieczeniem finansowym na wypadek szkody gwarantuje również kompensację wydatków na działania prewencyjne, w tym ograniczenie i minimalizację skutków danego zdarzenia.

Obejmuje również pomoc inżynieryjną i prawną specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Coraz szersza odpowiedzialność firm w dziedzinie ekologii wynika m.in. z Ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 roku o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie.,,W AIG obserwujemy, że rośnie świadomość ryzyk środowiskowych i coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się aktywnie nimi zarządzać.

Nie dotyczy to wyłącznie przedstawicieli branż,,ciężkich” – chemicznej, produkcyjnej czy transportowej, które są zazwyczaj kojarzone z wysokim ryzykiem” – zauważa Magdalena Szczepłocka, Junior Underwriter, CEE & Mediterranean w AIG. AIG jest jedną z najbardziej znanych światowych grup ubezpieczeniowych. W Polsce obecna jako AIG Europe Oddział w Polsce w ubezpieczeniach majątkowych.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń