AIG rozpoczyna współpracę z multiagencją CUK Ubezpieczenia

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

aig.04.400x216Firma AIG podpisała umowę o współpracy z CUK Ubezpieczenia, jedną z największych w Polsce multiagencji, oferującą produkty ubezpieczeniowe. Od 1. lipca w placówkach CUK na terenie Polski dostępne będzie ubezpieczenie na wypadek nowotworów "Triumf". Rozpoczęcie współpracy to dla AIG wejście w nowy kanał dystrybucji ubezpieczeń, a dla CUK - rozszerzenie portfolio o nową kategorię produktów.

Dzięki nawiązaniu współpracy obie firmy chcą efektywniej odpowiadać na potrzeby osób zagrożonych nowotworami, a także zwiększyć dostępność i konkurencyjność swojej oferty dla klientów. Sieć dystrybucji ubezpieczeń AIG na wypadek zachorowania na raka rozszerzyła się w czerwcu o prawie 150 nowoczesnych placówek CUK, które mieszczą się zarówno w małych, jak i dużych miastach na terenie Polski. Są to także lokalizacje, gdzie pomimo rozwiniętej profilaktyki zdrowotnej nie zawsze istniała możliwość zakupu specjalistycznych ubezpieczeń, gwarantujących kompleksową pomoc finansową w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy.

Jakość ubezpieczeń, doradztwo i obsługa

Wspólnym celem CUK Ubezpieczenia oraz AIG jest zapewnienie klientom szerokiej ochrony ubezpieczeniowej od najczęstszych nowotworów złośliwych, doradztwo przy doborze optymalnej polisy oraz najwyższej jakości obsługa. Dostarczone przez AIG ubezpieczenie ma łatwą do zrozumienia konstrukcję, jest atrakcyjne cenowo i coraz częściej poszukiwane przez klientów świadomych rosnącego ryzyka zachorowania na raka. To oferta typu stand alone – oznacza to, że nie jest sprzedawana w pakiecie, a klient, by z niej skorzystać, nie musi kupować innych produktów finansowych.

Nawiązanie współpracy z CUK Ubezpieczenia to ważny krok w kierunku poszerzania kanałów dystrybucji naszych produktów. Cieszymy się, że naszym partnerem została multiagencja z tak bogatym doświadczeniem, dzięki której będziemy mogli znacząco zwiększyć dostępność polis na wypadek nowotworów w całym kraju. Z perspektywy klienta są to bardzo ważne i coraz częściej poszukiwane produkty, które zapewniają niezbędne zabezpieczenie finansowe w przypadku zachorowania na raka – powiedział Marcin Gajzler, Dyrektor ds. Ubezpieczeń Indywidualnych AIG.

Nasze ubezpieczenie pomaga ochronić dotychczasowy standard życia i stanowi wsparcie w trudnym okresie walki z chorobą. Co ważne, środki z polisy wypłacane są w całości tuż po diagnozie lub ewentualnej operacji i można je przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki ubezpieczeniu chory ma środki do życia, może sfinansować leczenie, rehabilitację, zapłacić rachunki, wynająć opiekunkę dla dzieci, czy też po prostu wyjechać w podróż, by nabrać sił. Taka świadomość jest bardzo pomocna i pomaga zbudować pozytywne nastawienie w trakcie walki z chorobą – dodaje Marcin Gajzler.

Dotychczas ubezpieczenia na wypadek nowotworu AIG można było kupić przez telefon oraz za pośrednictwem strony internetowej aig.pl. Dystrybucja polis poprzez CUK Ubezpieczenia to pierwszy przykład współpracy spółki z wyspecjalizowaną multiagencją i liderem w obszarze doradztwa ubezpieczeniowego.

Cieszymy się, że możemy włączyć do swojej oferty nowy produkt, dzięki któremu zaproponujemy klientom szerszą i jeszcze bardziej kompleksową ochronę. W ten sposób będziemy w stanie pełnej sprostać oczekiwaniom klientów indywidualnych. W tej chwili w naszej sieci można już zakupić m.in. ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia zdrowotne, NNW czy też karty medyczne, które zapewniają dostęp do diagnostyki i wizyt u lekarzy specjalistów w prywatnych placówkach medycznych. Ubezpieczenia na wypadek nowotworu doskonale uzupełniają ten wachlarz ochrony – powiedział Jacek Byliński, Dyrektor Generalny CUK Ubezpieczenia.

Triumf

AIG oferuje polisę na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku 20-59 lat, u których do tej pory nie zdiagnozowano nowotworu złośliwego.

„Triumf” w skrócie – wyróżniki oferty:

  • Ubezpieczenie można kupić samodzielnie, nie jest dodatkiem do innych ubezpieczeń.
  • Jednorazowa i szybka wypłata świadczenia w momencie diagnozy – do 120 000 zł w jednej transzy.
  • Wysokie i dostosowane do potrzeb ubezpieczonych świadczenia.
  • Prosta konstrukcja ubezpieczenia – polisa działa na zasadzie jest diagnoza lekarska, jest decyzja ubezpieczyciela.
  • Jednorazowe świadczenie wypłacane klientom w przypadku diagnozy nowotworu złośliwego.
  • Wypłata dodatkowego świadczenia w przypadku operacji związanej z nowotworem – 5 000 zł.
  • Możliwość zakupu ubezpieczeń przez każdą osobę w wieku od 20 do 59 lat, u której do tej pory nie zdiagnozowano nowotworu złośliwego.
  • Niezmienna składka miesięczna, nawet w przypadku, kiedy osoba ubezpieczona przekroczy kolejny próg wiekowy.
  • W celu przystąpienia do polisy nie jest wymagana żadna dokumentacja medyczna. Historia chorób w rodzinie ani nawyki związane ze stylem życia nie wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Źródło: American International Group