Agencja Moody’s podtrzymała rating Energi

Agencja Moody’s podtrzymała rating Energi
By Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31902127
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Moody's Investors Service podtrzymał rating Energi na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną.

#Moodys Investors Service podtrzymał #rating @EnergaSA na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną #Energa

„Dobrą ocenę od tak znaczącego, niezależnego gremium ekspertów odbieramy jako potwierdzenie, że strategia realizowana przez Grupę Energa wyznacza słuszne i racjonalne kierunki biznesowe” – powiedziała p.o. prezesa zarządu Energi Alicja Barbara Klimiuk, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Energa i Poczta Polska będą razem rozwijać elektromobilność >>>

Co docenili analitycy Moody’s?

Według spółki, analitycy Moody’s docenili wiele czynników, które zadecydowały o dobrej pozycji Energi, m.in. sukcesy w aukcjach rynku mocy, które zapewniły obiektom wytwórczym Grupy Energa istotne kontrakty, gwarantujące stabilność i opłacalność finansową.

„Eksperci podkreślają znaczenie Linii Biznesowej Dystrybucja, która stanowi główny motor napędowy wyników finansowych Grupy. Posiada ona też profil działalności charakteryzujący się niskim ryzykiem biznesowym. Wśród wyzwań, które zdaniem Moody’s, zaważyć mogą na kolejnych aktualizacjach ratingu, wskazano planowane nakłady inwestycyjne” – czytamy w także.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

Źródło: ISBnews