AEW Europe nabywa park Panattoni w Czechach o wartości 150 mln euro

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150127.panattoni.01.400xAEW Europe informuje w imieniu swojego Funduszu LOGISTIS, że nabył park logistyczny o powierzchni 255 000 mkw w czeskiej Pradze od Panattoni Europe za łączną kwotę 150 mln euro.

Nieruchomość położona przy autostradzie R6, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze oraz stołecznej obwodnicy R1 obejmuje wolno stojący magazyn dystrybucyjny o powierzchni 125 000 mkw, który obecnie jest w budowie i który został już w całości wynajęty przez koncern Amazon. Po zakończeniu prac przez dewelopera, firmę Panattoni, planowanym na lato br., obiekt zostanie włączony do europejskiej sieci centrów realizacji zamówień Amazon a także uzyska certyfikację budownictwa ekologicznego BREEAM Very Good.

Pozostałe 130 000 mkw stanowi zabudowa logistyczna składająca się z siedmiu obiektów klasy A.  Cztery z nich o łącznej powierzchni 102 000 mkw zostaną zbudowane pod najem mniejszych powierzchni przez wielu najemców, zaś pozostałe będą przeznaczone na rynek lokatorsko-właścicielski.

Transakcja stanowi pierwszy nabytek funduszu LOGISTIS na terenie Czech po niedawnym podwyższeniu kapitału Funduszu przez AEW Europe o 820 mln euro. Strategia rozwoju funduszu LOGISTIS zakłada przede wszystkim współpracę z lokalnymi deweloperami zorientowaną na budowę portfela obiektów logistycznych klasy A w najbardziej strategicznych lokalizacjach logistycznych na terenie całej Europy kontynentalnej.

Remy Vertupier, zarządzający funduszem AEW Europe LOGISTIS, powiedział: „Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej atrakcyjnych inwestycji logistycznych, które pojawiły się na rynku środkowoeuropejskim na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.  Naszym zdaniem jest to najbardziej strategiczna lokalizacja w tym kraju, z dużym potencjałem jeśli chodzi o możliwości najmu, pozwalająca nam od razu mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku, którą zamierzamy umacniać zgodnie ze strategią naszego Funduszu.”

Pavel Sovicka, Dyrektor Zarządzający Panattoni Czechy, powiedział: „Cieszy nas współpraca ze światowymi graczami takimi jak AEW Europe oraz Amazon w ramach tego niepowtarzalnego projektu. Powstanie tu największy wolno stojący obiekt przemysłowy na terenie Czech od 1989 roku. Transakcja wpisuje się w ramy wieloletniej współpracy między naszymi firmami. Jesteśmy dumni, że firma AEW Europe powierzyła nam zarządzanie swoim portfelem poza jego budową.”

Firmy AEW Europe i Panattoni korzystały z doradztwa międzynarodowych firm prawniczych, odpowiednio Dentons oraz Havel Holásek Partners.

Źródło: Panattoni Europe