Adam Marciniak zrezygnował z funkcji członka Zarządu PKO BP

Adam Marciniak zrezygnował z funkcji członka Zarządu PKO BP
Wiceprezes Zarządu Adam Marciniak, PKO Bank Polski. Źródło: PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Adam Marciniak zrezygnował z funkcji członka Zarządu PKO BP ze skutkiem na dzień 13 sierpnia 2021 r, nie podając przyczyny tej decyzji - poinformował bank w komunikacie.

„Zarząd PKO Banku Polskiego („Bank”) informuje, że 26 lipca 2021 r. Pan Adam Marciniak złożył ze skutkiem na dzień 13 sierpnia 2021 r. rezygnację z członkostwa oraz pełnienia funkcji w Zarządzie Banku.

Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.”

Adam Marciniak jest wiceprezesem Zarządu nadzorującym Obszar Technologii.

Czytaj także: ESG: PKO Bank Polski wyeliminuje ekspozycję na sektor wydobywczy węgla do 2030 roku

Adam Marciniak jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Z Grupą PKO Banku Polskiego S.A. związany od 2011 roku – w latach 2011-2017 był dyrektorem Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji PKO Banku Polskiego S.A., od 2011 do 2014 wiceprezesem Inteligo Financial Services S.A., do 2017 roku członkiem Rady Nadzorczej PKO Banku Hipotecznego S.A., a obecnie jest przewodniczącym rad nadzorczych: PKO BP Finat sp. z o.o. oraz Operator Chmury Krajowej sp. z o.o.

Czytaj także: Klienci PKO Banku Polskiego łatwiej zapłacą BLIKIEM na Allegro

Doświadczenie w branży finansowej zdobywał również jako dyrektor operacyjny Biura Rozwoju i Zarządzania Kanałami Elektronicznymi w Banku Pekao S.A. oraz dyrektor Departamentu Informatyki w Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A.

Przewodniczy prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Na przełomie 2015/2016 współtworzył Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa.

Jest laureatem wielu branżowych nagród i wyróżnień. Został uhonorowany tytułem „Ambasadora Gospodarki Elektronicznej” podczas X Kongresu Gospodarki Elektronicznej oraz Diamentem CIO przyznanym przez jury konkursu CIO Roku 2015, IDG Poland S.A.

Jest zdobywcą nagrody specjalnej „Innowator rynku bankowego 2015 roku” Miesięcznika Finansowego BANK i Medalu Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich w 2016 roku.

Zdobył również tytuł „Lider Cyfryzacji Sektora Bankowego 2018” nadany przez Członków Forum Technologii Bankowych 2018.

W 2020 roku otrzymał nagrodę Złotego Herolda – Rada Programowa XXVI Forum Teleinformatyki doceniła jego wieloletnią aktywność i zaangażowanie w obszarze wdrażania i rozwoju technologii teleinformatycznych wspierających budowę e-państwa.

Czytaj także: KNF zaleca PKO BP niewypłacanie dywidend z zysków z ubiegłych lat

Źródło: PAP BIZNES, PKO Bank Polski / PKO BP