Adam Marciniak z PKO BP Liderem Cyfryzacji Sektora Bankowego 2018

Adam Marciniak z PKO BP Liderem Cyfryzacji Sektora Bankowego 2018
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na rozpoczętym w środę Forum Technologii Bankowych przyznano tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego w Polsce roku 2018. Nagrodę otrzymał Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Paweł Jakubik, przewodniczący #FTB: Adam Marciniak jest niekwestionowanym liderem, promotorem innowacyjnych projektów realizowanych przez @PKOBP #ForumTechnologiiBankowych #FTB2018 #PKOBP

– Adam Marciniak jest niekwestionowanym liderem, promotorem innowacyjnych projektów realizowanych przez PKO Bank Polski – uzasadniał wybór kapituły Paweł Jakubik, przewodniczący Forum Technologii Bankowych.

Nagradzana aplikacja IKO

Wśród projektów, o których mowa, Paweł Jakubik wymieniał aplikację mobilną IKO, która od wprowadzenia jej w 2013 roku była wielokrotnie doceniana i nagradzana. W marcu tego roku zwyciężyła w prestiżowym konkursie brytyjskiego Retail Banker International, który uznał ją za najlepszą aplikację mobilną na świecie.

– Adam Marciniak z zespołem jest twórcą tej aplikacji – podkreślał Paweł Jakubik, wręczając nagrodę.

Serwis iPKO Biznes

Zespół Adama Marciniaka pracował również nad projektem serwisu bankowości korporacyjnej, w pełni zintegrowanym z bankowością mobilną, iPKO Biznes wprowadzonym nie tylko w Polsce, ale i Niemczech oraz Czechach.

Usługi dla e-państwa

Uzasadniając przyznanie nagrody Adamowi Marciniakowi, Paweł Jakubik mówił również o usługach dla e-państwa, mających ułatwić Polakom dostęp do serwisów administracji publicznej, oraz współpracy z Ministerstwa Cyfryzacji oraz Centralnym Ośrodkiem Informatyki w tym zakresie.

– PKO BP również aktywnie współtworzy Polish API dla polskiego sektora finansowego, a także rozwiązania wokół trwałego nośnika – dodał Paweł Jakubik.

Czytaj także: Forum Technologii Bankowych. Jak będzie wyglądać bankowość jutra?

Praca całego zespołu PKO BP

Odbierając nagrodę, Adam Marciniak mówił o pracy całego zespołu PKO BP.

– To nie jest takie oczywiste, żeby największy polski bank był liderem cyfryzacji nie tylko w kraju, ale jak widać po ostatnich osiągnięciach, także i na świecie. Cieszę się bardzo, że zostaliśmy w ten sposób docenieni – dziękował za wyróżnienie tegoroczny zwycięzca.

Czytaj także: Kongres Forum Technologii Bankowych 2018. Zwrot w kierunku klienta >>>